Oświadczenie w sprawie artykułu Interia.pl z dnia 6 października

06.10.2022, 22:37

Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże stanowczo zaprzecza informacjom podanym przez red. Dariusza Ostafińskiego opublikowanym na portalu Interia.pl w dniu 6 października w artykule "Prezes wysłał im pisma. Straszy ich dużymi cięciami".

Nieprawdą jest, iż cytując red. Ostafińskiego: „Żużlowcy, którzy w tym sezonie reprezentowali Zdunek Wybrzeże Gdańsk (…) przyjęli pisma z klubu informujące o możliwych potrąceniach za spadek w rankingu”. 

Żaden z zawodników reprezentujących Klub w sezonie 2022 nie otrzymał podobnego pisma. Podstawę do ewentualnego wysyłania takich pism stanowią listy klasyfikacyjne, które nie zostały dotychczas opublikowane. Jedynie zasygnalizowanie rozważenia możliwości potrącenia kwoty, pojawiło się w korespondencji Prezesa Tadeusza Zdunka z jednym z zawodników na początku września.

Jednocześnie informujemy, iż po zakończeniu sezonu ligowego należność względem żadnego z zawodników nie przekroczyły 200 tys. zł jak informuje w swoim tekście red. Ostafiński. Kontrakty Rasmusa Jensena i Adriana Gały zostały rozliczone w całości do dnia 3 października br. i obecnie Klub nie ma względem tych zawodników żadnych zaległości.

W przypadku Jensena połowa kwoty została uregulowana przed 30 września, a zawodnik otrzymał informację wraz z przeprosinami, iż z przyczyn technicznych (księgowanie środków na klubowym koncie), kolejna transza zostanie wysłana najpóżniej do 5 października. Aktualnie pracujemy nad uregulowaniem zaległości względem pozostałych zawodników.

Wnosimy o sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych we wspomnianym artykule. W innym wypadku będziemy zmuszeni rozważyć skierowanie sprawy na drogę sądową.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus