Oskar Rowecki:"W zespole czuję się dobrze"

22.05.2019, 16:04

Wypożyczony z Polonii Piła Oskar Rowecki zaliczył we wtorek pierwszy oficjalny występ przed gdańską publicznością. Młody żużlowiec nie zdobył, żadnego punktu i jest świadomy, że czeka go jeszcze dużo nauki. Przy okazji opowiedział nam o swoich pierwszych wrażeniach związanych z jazdą dla naszej drużyn

Podczas IV rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Oskar Rowecki po raz pierwszy miał możliwość zaprezentowania się publiczności w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nie był to jednak pierwszy występ tego zawodnika na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w tym sezonie. - Dziś na torze czułem się w miarę pewnie. Nie ukrywam, że wpływ na to miał fakt, iż miałem już okazję ścigać się na tym torze podczas półfinału Brązowego Kasku. Mam za sobą półtora tygodnia przerwy od jazdy, co nieco utrudniło mi zadanie. Po takiej przerwie ciężko jest sprawnie odjechać zawody, zwłaszcza, że rywalizację rozpocząłem od 9 biegu – powiedział wypożyczony z Polonii Piła żużlowiec.

Rowecki pojawił się na torze dwa razy i nie udało mu się zdobyć ani jednego punktu. Nowy młodzieżowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk bardzo krytycznie ocenia swój występ. - Oczywiście nie mogę być zadowolony z dzisiejszego występu. Podczas jazdy popełniłem mnóstwo błędów. Źle dobierałem przełożenia a jazda też nie wyglądała idealnie. W związku z tym zdecydowanie nie mam powodów do zadowolenia. – dodał.

Wychowanek Polonii Piła dobrze czuje się w Gdańsku i szybko zaaklimatyzował się w nowym klubie. - Mieliśmy już okazję spotkać się z chłopakami podczas zawodów młodzieżowych. Sporo razem rozmawiamy i wymieniamy się uwagami. Czasem w ramach rozgrzewki porzucamy sobie piłeczką. W zespole czuję się dobrze, na pewno nie siedzę z boku. – zakończył wychowanek klubu z Piły.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus