Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (relacja na żywo)

05.06.2021, 18:29

O godz. 18.30 rozpocznie się mecz Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk w ramach 9. kolejki eWinner 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia.

- Witamy w późne sobotnie popołudnie. O godz. 18.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeża w Łodzi. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Gdańsku Orzeł wygrał 45:44.

- Zawodnicy wyjeżdżają na tor do pierwszego biegu.

Orzeł Łódź:

9. Norbert Kościuch - 6+3 (1,1*,1*,2*,1)
10. Marcin Nowak - 7 (3,2,2,0,0)
11. Piotr Pióro - ns (-,-,-)
12. Aleksandr Łoktajew - 5 (2,d,u/-,3,-)
13. Brady Kurtz - 8+2 (1*,1*,2,1,3)
14. Jakub Sroka - 0 (0,0,0)
15. Mateusz Dul - 9 (1,2,3,3)
16. Luke Becker - 9 (3,2,w,1,3)

Bieg po biegu:

1. Becker, Jamróg, Kościuch, Pieszczek 4:2
Becker jako rezerwa zwykła za Pióro. Pieszczek upadł na pierwszym łuku. Wyścig przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie. I ponownie sędzia przerwał bieg, a gdańszczanie wyszli na podwójne prowadzenie. Powtórki pokazały, że nie było lotnego startu, Pieszczek po prostu zaimponował znakomitym refleksem. Nikt nie dostał ostrzeżenia, więc sędzia niejako przyznał się do błędu. Niestety, tym razem lepsi ze startu gospodarze, ale Jamróg na dystansie minął Kościucha.

2. Szczotka, Gryszpiński, Dul, Sroka 1:5 (5:7)
Kapitalnym startem popisał się Szczotka, a przy okazji wypchnął pod bandę Dula, na czym skorzystał Gryszpiński. Gdańszczanie dość pewnie dowieźli do mety podwójne zwycięstwo!

3. Kułakow, Łoktajew, Kurtz, Jensen 3:3 (8:10)
Piękny wyścig w Łodzi. Na początku Orzeł prowadził 4:2, później Kułakow dość łatwo minął Łoktajewa, a chwilę później Jensen wyprzedził Kurtza. Ten jednak zdołał odbić trzecią pozycję.

4. Nowak, Gruchalski, Szczotka, Sroka 3:3 (11:13)
Gruchalski wygrał start, ale popełnił błąd na prostej przeciwległej, wobec czego w dość prosty sposób stracił pierwszą pozycję na rzecz Nowaka. Szczotka zrobił swoje i pewnie przyjechał trzeci.

Przerwa na równanie toru.

5. Jamróg, Becker, Gruchalski, Łoktajew (d) 2:4 (13:17)
Becker jako rezerwa zwykła za Pióro. Orzeł prowadził 4:2, ale defekt na prowadzeniu zanotował Łoktajew.

6. Jensen, Dul, Kurtz, Pieszczek 3:3 (16:20)
Fenomenalna postawa Jensena, który wygrał z gigantyczną przewagą. Bardzo wolny był natomiast Pieszczek i dojechał do mety daleko z tyłu.

7. Kułakow, Nowak, Kościuch, Gryszpiński 3:3 (19:23)
Pewne zwycięstwo Kułakowa, choć Rosjanin musiał uważać na szybkiego Nowaka.

8. Jamróg, Kurtz, Gruchalski, Sroka 2:4 (21:27)
Po starcie prowadził Kurtz, ale na wejściu w drugi łuk bardzo agresywnie zaatakował go Jamróg, wypchnął Australijczyka na szeroką i przez moment na drugie miejsce wskoczył Gruchalski, jednak Kurtz był dużo szybszy i bez problemu odzyskał dwa punkty.

9. Jensen, Nowak, Kościuch, Pieszczek 3:3 (24:30)
Wybrzeże prowadziło podwójnie, ale na wejściu w łuk szarpnęło motocyklem Pieszczka i ten spadł na czwartą pozycję. Jensen wygrał z bardzo dużą przewagą.

10. Dul, Kułakow, Szczotka, Becker (w) 3:3 (27:33)
Becker jako rezerwa taktyczna za Pióro. Fatalny upadek Kułakowa i Beckera na wejściu w drugi łuk. Ucierpiał też Łoktajew, na którego wpadł motocykl Kułakowa. Wyścig przerwany. Karetka na torze. Kułakow o własnych siłach udaje się do parkingu. Becker oczywiście wykluczony z powtórki. Nieciekawie wygląda sytuacja Łoktajewa, który opuszcza tor na noszach. Łoktajew nie jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce zmieni go Dul. W powtórce młodzieżowiec Orła sensacyjnie pokonał Kułakowa. Rosjanin był szybszy, ale zawodnik gospodarzy nie popełnił żadnego błędu.

Okazuje się, że Łoktajew jednak jest zdolny do dalszej jazdy.

11. Łoktajew, Kościuch, Pieszczek, Gruchalski 5:1 (32:34)
Fatalna postawa gdańskiej pary. Orzeł odrabia część strat.

12. Dul, Jensen, Becker, Gryszpiński 4:2 (36:36)
Kolejny świetny bieg. Gospodarze prowadzili 5:1, ale ze plecami Beckera szalał Jensen i dorwał swojego rywala na ostatnim łuku. Mamy remis w meczu.

13. Kułakow, Jamróg, Kurtz, Nowak 1:5 (37:41)
Upadek Jamroga na wejściu w pierwszy łuk. Bieg przerwany. Powtórka w pełnym składzie. Fantastyczna postawa gdańskiej pary! Kułakow wygrał start, a szybko dołączył do niego Jamróg. Ten jechał mądrze i przez niemal cztery okrążenia odpierał ataki Kurtza.

Czekamy na biegi nominowane. Wybrzeże jest w bardzo komfortowej sytuacji.

14. Kurtz, Jensen, Kościuch, Gruchalski 4:2 (41:43)
Ależ wyścig! Jensen od startu ścigał Kurtza i wydawało się, że dopadł go na ostatnich metrach, jednak o centymetry szybszy był Australijczyk!

15. Becker, Kułakow, Jamróg, Nowak 3:3 (44:46)
Becker jako rezerwa zwykła za Łoktajewa. Na torze utworzyły się dwie pary. Becker na ostatnich metrach pokonał Kułakowa, ale Jamróg obronił się przed Nowakiem. Wybrzeże wygrywa w Łodzi i zgarnia punkt bonusowy!

Autor: Redakcja