Wysoka porażka z Orłem w zaległym spotkaniu

28.08.2018, 16:36

Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem Mikkela Michelsena, Andersa Thomsena i Mikkela Becha nie miało najmniejszych szans w starciu z jadącym pełnym składem Orłem Łódź. Podopieczni Mirosława Berlińskiego przegrali 60:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole był w dniu dzisiejszym Michał Szczepaniak, który wywalczył 10 punktów. Łodzianie zdobyli także punkt bonusowy.

Przy czwartym podejściu naszej drużynie w końcu udało odjechać się mecz w Łodzi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem naszej duńskiej mafii nie miało nic do powiedzenia w starciu z Orłem Łódź. Kibicom przypomniał się Patryk Beśko, który jeden raz dostał szansę od trenera. W dniu jutrzejszym przed naszymi zawodnikami ostatnie tegoroczne spotkanie. Przeciwnikiem będzie Arge Speedway Wanda Kraków.

1. Grajczonek, Hougaard, Tungate, Fajfer 4:2
Hougaard przez cztery okrążenia naciskał Grajczonka, który inteligentnie odpierał ataki. Kossakowski nie liczył się w walce o punkty.

2. Żupiński, Miśkowiak, Turowski, Borczuch 2:4 (6:6)
Żupiński prowadził od startu do mety, Turowski cały czas jechał blisko Miśkowiaka, ale nie udału mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

3. Andersen, Szczepaniak, Loktajew, Beśko 4:2 (10:8)
Po starcie na prowadzeniu znalazł się Szczepaniak, ale Andersen minął go bez większych problemów. Beśko przez chwilę jechał przed Loktajewem.

4. Kościuch, Fajfer, Miśkowiak, Żupiński 4:2 (14:10)
Początkowo to nasi zawodnicy jechali na 4:2 jednak Kościuch na pierwszym okrążeniu minął Fajfera a chwilę później Miśkowiak zrobił to samo z Żupińskim.

5. Loktajew, Hougaard, Andersen, Kossakowski 4:2 (18:12)
Kossakowski kolejny raz nie liczył się w walce o punkty.

6. Kościuch, Szczepaniak, Żupiński, Borczuch 3:3 (21:15)
Żupiński jako rezerwa taktyczna za Beśko. Kościuch wygrywa z dużą przewagą. Żupiński przespał start, ale minął rywala bez najmniejszych problemów.

7. Tungate, Grajczonek, Fajfer, Turowski (w) 5:1 (26:16)
Turowski upadł podczas próby wyprzedzenia Grajczonka. Junior naszego zespołu wykluczony z powtórki. W chwili przerwania gonitwy na prowadzeniu był Oskar Fajfer. W powtórce żużlowcy Orła zdecydowanie lepiej wyszli ze startu i Fajfer nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Kościuch, Hougaard, Miśkowiak, Fajfer (u) 4:2 (30:18)
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Kossakowskiego. Hougaard, wygrał walkę na łokcie z Kościuchem na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie. Fajfer upadł na drugim okrążeniu kiedy jechał na trzeciej pozycji. Na szczęście szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Kościuch atakiem przy krawężniku minął Hougaarda na ostatnim okrążeniu.

9. Tungate, Szczepaniak, Grajczonek, Turowski 4:2 (34:20)
Turowski w miejsce Beśko. Tungate prowadził od samego początku, za jego plecami jechała para Zdunek Wybrzeża. Marcin Turowski pojechał za szeroko na pierwszym łuku ostatniego okrążenia i stracił punktowaną pozycję na rzecz Grajczonka.

10. Andersen, Loktajew, Fajfer, Żupiński 5:1 (39:21)
Bardzo dobrze wystartował Żupiński, który na wyjściu z pierwszego łuku był pierwszy. Łodzianie bez namniejszch problemów poradzili sobie z naszym juniorem na trasie. Fajfer słabo wyszedł spod taśmy i minął Żupińskiego pod koniec biegu. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Szczepaniak, Grajczonek, Kościuch, Kossakowski 3:3 (42:24)
Szczepaniak najlepiej ze startu, przez cztery musiał odpierać ataki Grajczonka. Dominik Kossakowski przyjechał daleko za rywalami.

12. Andersen, Hougaard, Turowski, Borczuch 3:3 (45:27)
Atomowy start Hougaarda, niestety na pierwszym łuku pod płot wywiózł go Andersen, który pomknął do mety po trzy punkty. Duże odległości między zawodnikami.

13. Tungate, Loktajew, Fajfer, Szczepaniak 5:1 (50:28)
Szczepaniak jako rezerwa taktyczna za Beśko. Szczepaniak dostaje ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce duże zamieszanie na pierwszym łuku w którym najlepiej poradziła sobie para gospodarzy. Później żużlowcy Orła powiększali przewagę nad Fajferem.Przerwa na kosmetykę toru. Łodzianie zapewnili sobie punkt bonusowy.

14. Kościuch, Miśkowiak, Turowski, Żupiński 5:1 (55:29)
Żupiński jako rezerwa zwykła w miejsce Beśko a Miśkowiak zastąpi Loktajewa.

15. Andersen, Tungate, Szczepaniak, Hougaard (d4) 5:1 (60:30)
Kolejność ustalona po rozegraniu pierwszego łuku.

Autor: Tomasz Werbel