Okiem Prezesa (61): Proszę uzbroić się w cierpliwość

10.10.2018, 10:25

Okres transferowy rozpoczyna się za 3 tygodnie. Tadeusz Zdunek prosi kibiców o to, by uzbroili się w cierpliwość. W Gdańsku trwa budowa składu, który ma zapewnić satysfakcję kibicom.

Sezon się skończył i mamy teraz moment, w którym kluby badają rynek, rozmawiają z zawodnikami i dzieje się naprawdę dużo. My musimy patrzeć nie tylko na sytuację w NICE 1. Lidze Żużlowej, ale także w pozostałych ligach. Sytuacja kadrowa w PGE Ekstralidze ma bowiem bezpośredni wpływ na ruchy w naszych rozgrywkach. Nie wiadomo jak dokładnie będzie wyglądał układ sił w lidze. Regulamin zabrania zawierania jakichkolwiek umów i prowadzenia rozmów z zawodnikami innych klubów. To komplikuje sytuację, bo wszystkie rozmowy można traktować jako niezobowiązujące, a sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie. Jeszcze tydzień temu słyszeliśmy w kuluarach, że beniaminek PGE Ekstraligi bedzie bardzo silny, dziś to wygląda kompletnie inaczej. Ciekawe co przyniosą kolejne dni.

Jeśli chodzi o naszą sytuację to chciałbym prosić kibiców, by uzbroili się w cierpliwość. Na pewno nie należymy do tych, którzy siedzą z założonymi rękami, biernie patrząc na to, co się dzieje. Moniturujemy sytuację, sporo zawodników przysyła zapytania odnośnie możliwości startów w Gdańsku. Nasza praca i solidność zdecydowanie nie poszły na marne. Jesteśmy dość ostrożni w budowie składu, bo zdajemy sobię sprawę z błędów popełnionych w dwóch poprzednich latach. Mieliśmy zbyt małe wsparcie w polskich zawodnikach i tą formację musimy wzmocnić. Z drugiej strony jeśli zakontraktujemy trzech Polaków, a jeden z nich nie dostanie szansy do jazdy to praktycznie i tak pozostaniemy z dwójką zawodników. Polscy zawodnicy muszą mieć dużo jazdy, żeby być w formie, a w większości nie jeżdżą poza rodzimą ligą. Ten fakt na pewno w znacznej mierze wpływa na nasze działania.

Niezależnie od wszystkiego cały czas pracujemy, by zbudować skład, który z jednej strony będzie gwarantował punkty, a z drugiej będzie atrakcyjny dla kibiców. Wiem, że fani się niecierpliwą słysząc informację z innych miast, ale jedno mogę już dziś kibicom powiedzieć na 100%. Podobnie jak w poprzednich latach skład przedstawimy na początku listopada. Chcemy, by najpierw poznali go nasi sponsorzy. To nasza tradycja, której nie zmieniamy. W tym roku zrobiliśmy ukłon dla kibiców obecnych na memoriale Henryka Żyto i poinformowaliśmy, że Mikkel Bech zostaje z nami na nowy rok. To kapitan drużyny i chcieliśmy pokazać drogę, którą będziemy szli. Na resztę składu musimy poczekać jeszcze niespełna miesiąc.

Tadeusz Zdunek

Autor: M.

Następny mecz:

23.03.2019, 14:30 / Piła

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus