Okiem Prezesa (52): Wreszcie trenujemy! W żużlu musi działać zasada wzajemności

22.03.2018, 13:42

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk jako jedni z pierwszych wyjechali na tor. Tadeusz Zdunek jest pod wrażeniem pracy Lecha Kędziory. Liczy też na to, że kluby będą chciały współpracować na zasadach wzajemności.

Nadchodzi czas na który wszyscy czekaliśmy kilka miesięcy. Kalendarzowa wiosna zaczęła się co prawda wczoraj, ale na naszym stadionie trwa już od niedzieli. Za nami pierwsze treningi, a przed nami sparingi. Wiem, że kibice emocjonują się nimi, ale powiem wprost - patrzenie w nich na wyniki nie ma najmniejszego sensu Zawodnicy korzystają z różnych motocykli, używają różnych opon i ciężko jest wyciągnąć z tego jakiekolwiek wnioski. Trener na szczęście widzi więcej, choćby po technice jazdy, kiedy zna kulisy startu poszczególnego zawodnika. Sam wynik nie jest podstawą do daleko idących rozważań, a sam pamiętam sytuację sprzed dwóch lat, gdy właśnie sparingami, w których używał najlepszego sprzętu i nowych opon co bieg, jeden z zawodników przy poparciu kibiców wywarł wpływ na starty w lidze.
 
Możemy się cieszyć, że tak szybko przygotowaliśmy tor do treningów. Jesteśmy otwarci i gdy tylko będzie miejsce, to jak dla mnie można wpuścić wszystkich poza torunianami, którzy wprowadzając zakaz jazdy wszystkich u siebie pokazali, że nie chcą iść na wymianę. Taka jest decyzja ich menedżera, więc będziemy sprawiedliwi i musi się to odbywać na zasadach wzajemności. Komuś mogłoby się wydawać, że i my mamy z kimś konflikt, ale tak nie jest. Nie robiliśmy żadnych problemów Leonowi Madsenowi, który u nas trenował, do Gdańska miał przyjechać Kacper Gomólski wraz z Falubazem. Gdy tylko na zasadach wzajemności chcieliby przyjechać łodzianie, czy rybniczanie, to osobiście nawet wtedy jestem za, żużlowcy powinni mieć szansę odpowiednio wejść w sezon, a sport powinien się rozstrzygać na torze, a nie poza nim.
 
Jestem osobiście zadowolony jak nasz trener wziął się za pracę. Widać różnicę w podejściu do zawodników, czy w przygotowaniu toru. To zupełnie inna jakość, a Lech Kędziora świetnie podchodzi do swoich obowiązków. Wniesie wiele do klubu, a zawodnicy czują wobec niego respekt. Trener non stop jest na stadionie, po każdym treningu bronuje tor i układa go od początku. Wraz z toromistrzem wkładają mnóstwo pracy i wierzę, że w końcu nasza nawierzchnia będzie atutem Wybrzeża, a nie drużyn przyjezdnych, jak to miało wiele razy miejsce.
 
Tadeusz Zdunek
 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus