Okiem Prezesa (51): To będzie dobry kapitan

28.02.2018, 08:59

Decyzją zawodników i sztabu szkoleniowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk, nowym kapitanem zespołu został Oskar Fajfer. Decyzja ta nie dziwi Tadeusza Zdunka który uważa, że jest to odpowiednia osoba na tej funkcji.

Zawodnicy i trenerzy wybrali kapitana, a ja podzielam ich zdanie. Oskar Fajfer jeździ u nas już trzeci rok, a mimo że jest młodym zawodnikiem, ma już odpowiednie doświadczenie. Jest też najbardziej dojrzały spośród tych młodszych żużlowców. Oczywiście starszy, bardziej doświadczony jest Michał Szczepaniak, ale czeka go dopiero pierwszy mecz w naszym zespole. Dlatego właśnie uważam, że to dobry wybór. 
 
Ubiegły sezon był bardzo trudny dla Oskara Fajfera, którego nie omijały kontuzje. Wiem jednak, że bardzo solidnie przygotował się do zbliżających się rozgrywek. Ma możliwość pokazania swojej wartości i tego, z czego znamy go po jego pierwszym sezonie w Gdańsku. Może się wydawać, że uszło z niego powietrze i że z każdym sezonem liga jest o wiele mocniejsza, jednak musi sobie z tym poradzić, by jechać na miarę swoich ambicji.
 
Oczywiście wyobrażam sobie, że kapitanem mógłby zostać obcokrajowiec. Jedynym o dłuższym stażu w Wybrzeżu jest Anders Thomsen,  który został zastępcą Oskara. Myślę, że to dobry podział ról. Anders do roli pierwszego kapitana musi jeszcze odrobinę spoważnieć, bo obecnie do głowy przychodzi mu czasami zbyt wiele pomysłów. On jest źródłem dobrego humoru w naszej drużynie. Podobnie jak Szczepaniak, pierwszy rok u nas będzie jeździł dojrzały Hougaard, jednak tak jak w tamtym przypadku poczekajmy, by wszyscy go poznali.
 
Tadeusz Zdunek

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus