Okiem prezesa (46): Wspieranie żużla ma sens. Budujemy świadomość środowiska

23.01.2018, 10:21

Prowadzenie klubu żużlowego to nie tylko to, co wszyscy mamy okazję podziwiać na torze. To również uświadamianie osób z różnych środowisk, jak piękny jest czarny sport. O tym w swoim kolejnym felietonie opowiedział Tadeusz Zdunek.

Zużel to sport piękny i emocjonujący. My, kibice tego sportu wiemy o tym doskonale. Jednak jeśli chcemy się rozwijać musimy jako klub cały czas pracować, by przekonać niezdecydowanych do tej dyscypliny. Dotyczy to zarówno kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Dla tej drugiej grupy argumentem na tak na pewno jest fakt, że to drugi najbardziej popularny sport w Polsce pod względem frekwencji na meczach ligowych. Nasza drużyna miała dodatkowo najwyższą oglądalność telewizyjną w całej lidze i to nasz niewątpliwy sukces. Ciągle pracujemy też nad tym, by frekwencja na meczach była jak najwyższa. Mimo paskudnej pogody, z jaką mieliśmy do czynienia w 2017 roku, podnieśliśmy średnią na stadionie i to kolejny argument za tym, by reklamować się poprzez ten sport.
 
Popularność żużla to coś co moim zdaniem powinien wykorzystywać nie tylko klub, ale i sponsorzy. Czasami mam wrażenie, że nie wszyscy nasi klienci potrafią do końca wykorzystać atuty marketingowe, jakie oferuje nasz klub. Gdy ktoś jest sponsorem żużla, powinien z tego korzystać. Niektórzy już się do tego przekonują i w swoich broszurach reklamowych informują, że wspierają żużel. Dla środowiska biznesowego bardzo ważne jest to, że dana firma udziela się społecznie, czy wspiera sporty. Jak ja sponsoruję Piotra Myszkę, to nagrywam z nim reklamy i robię akcje marketingowe. Nie sztuką jest powiesić swoje logo na bandzie, dużo ważniejsze jest, by spersonalizować reklamę.
 
Mamy już prawie stu sponsorów i oczywiście nie da się zrobić tak, by do każdego zawodnik przyjechał na imprezę firmową, jednak staramy się w różny sposób uświadamiać, że pakiet reklamowy można dobrać indywidualnie. Ludzie zwracają uwagę na kreatywny marketing, również wykorzystany w sporcie. Mówiąc wprost to się opłaca.

Tadeusz Zdunek

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus