Oficjalnie: Jonas Seifert-Salk opuszcza Zdunek Wybrzeże Gdańsk

07.11.2019, 10:56

Jonas Seifert-Salk nie jest już zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Młody Duńczyk nie mógł liczyć na regularne występy, więc zdecydował się poszukać innego zespołu. Umowa z 19-latkiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Jonas Seifert-Salk zwrócił uwagę naszego klubu dobrymi występami w lidze duńskiej. Żużlowiec z kraju Hamleta rok temu podpisał dwuletni kontrakt, ale nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie na mecze Nice 1. Ligi Żużlowej. 19-latek poprosił o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu i zarząd przychylił się do jego prośby.

- Mieliśmy z Jonasem dżentelmeńską umowę, że jeżeli nie przebije się do składu w sezonie 2019, to będzie mógł rozwiązać kontrakt po pierwszym roku jego obowiązywania. Duńczyk postanowił skorzystać z tej możliwości, a my nie będziemy go na siłę zatrzymywać. Dostał swoją szansę podczas treningów punktowanych, jednak jej nie wykorzystał. Na pewno drzemie w nim potencjał, co pokazywał w zawodach indywidualnych. Obecnie musi skupić się na pracy, by wskoczyć na wyższy poziom. Pierwsza liga to w tej chwili dla niego zbyt wysokie progi - powiedział trener Mirosław Berliński.

Duńczyk obecnie jest na etapie poszukiwań nowej drużyny. Jonasowi dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia w dalszych startach na żużlowych torach!

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus