Oficjalnie: Eryk Jóźwiak poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk

15.10.2020, 12:50

Nadchodzą zmiany. Po kolejnym nieudanym sezonie działacze Zdunek Wybrzeża zdecydowali się na zmianę w sztabie szkoleniowym. Gdański zespół w rozgrywkach 2021 poprowadzi Eryk Jóźwiak, który będzie pełnił funkcję menedżera pierwszej drużyny.

Od 30 maja 2018 roku funkcję pierwszego szkoleniowca piastował Mirosław Berliński. Najskuteczniejszy żużlowiec w historii gdańskiego klubu (2170,5 punktu w latach 1977-1992) przez dwa pełne sezony poprowadził Zdunek Wybrzeże do zajęcia piątego oraz czwartego miejsca na zapleczu PGE Ekstraligi. Działacze zdecydowali się na zmianę w sztabie szkoleniowym. W następnych rozgrywkach za pierwszy zespół będzie odpowiadał doskonale znający żużlowe środowisko Eryk Jóźwiak. Oprócz niego w sztabie pojawi się również trener odpowiedzialny za szkolenie młodzieży.

Jóźwiak jest związany z żużlem od 1994 roku, posiada rozległe kontakty, które mają pomóc mu zbudować jak najsilniejszą kadrę na przyszłoroczne zmagania. W swojej zawodowej karierze pracował m.in. u boku Nickiego Pedersena czy Tomasza Chrzanowskiego. Przez ostatnie dwa lata był mechanikiem Kacpra Gomólskiego. Gdańszczanin w przeszłości organizował logistykę teamów, w których pracował. Odpowiadał także za współpracę ze sponsorami.

- Już kilka tygodni temu doszliśmy z Erykiem do porozumienia na temat naszej współpracy w następnym sezonie. Myślę, że wybór jest zaskakujący dla naszych kibiców, ponieważ w mediach można było przeczytać inne nazwiska. Zdecydowaliśmy się postawić na człowieka, który od lat jest w tym sporcie i co najważniejsze jest z nim na bieżąco. Eryk to osoba doskonale znana w środowisku zawodników i mechaników. Ma za sobą pracę w różnych ligach, różnych teamach i z różnymi typami zawodników - powiedział prezes GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek.

Wybór osoby bez doświadczenia na menedżera może zaskakiwać. - Rokrocznie w listopadzie wydaje nam się, że zbudowaliśmy silny zespół. Podobnie oceniają nas eksperci plasując nas wśród faworytów do zwycięstwa, a sezon weryfikuje nasze plany. Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy więcej życia w parku maszyn, większej współpracy i więzi między zawodnikami i ich teamami. Reasumując chcemy i musimy zbudować drużynę. Jesteśmy przekonani, że Eryk sobie poradzi. Ma nie tylko doskonałe kontakty z zawodnikami, ale także rozległą wiedzę na temat sprzętu czy jego dopasowania do toru. To na pewno będzie nasz atut - dodał Zdunek.

Do tej pory umowę z drużyną przedłużyło dwóch zawodników, którzy byli jej filarami we właśnie zakończonych rozgrywkach. Kibice oczekują wzmocnień zespołu. Co na to Prezes? - Ja również liczę na wzmocnienia. Eryk dostał od nas wolną rękę w rozmowach z zawodnikami. Oczywiście sprawujemy nadzór nad kwestiami finansowymi, jednakże koncepcję budowy zostawiamy menedżerowi. Od ponad dwóch tygodni Eryk codziennie wykonuje dziesiątki telefonów i widzimy, że to może przynieść efekt w postaci silnego zespołu. Oczywiście uczestniczył również w rozmowach z Rasmusem Jensenem i Krystianem Pieszczkiem. Mogę dodać, że był katalizatorem tych rozmów i zdecydowanie przyśpieszył decyzję na tak. To daje powody do optymizmu, ale o wszystkim przekonamy się na początku listopada, a później w sezonie - podsumował Zdunek.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus