Odczarować domowy tor i zawalczyć o pierwszy bonus w tym sezonie - zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

30.05.2021, 15:46

W poniedziałek o godzinie 18:00 żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek eWinner 1. ligi. Przeciwnikiem podopiecznych Eryka Jóźwiaka będzie drużyna Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. W pierwszym spotkaniu obu zespołów lepsi okazali się ostrowianie, którzy triumfowali 49:41.

Dyspozycja Zdunek Wybrzeża Gdańsk w pierwszej fazie sezonu bez wątpienia pozostawia wiele do życzenia. Zaledwie pięć zdobytych punktów w sześciu rozegranych jak dotąd meczach, sprawiają, że podopieczni Eryka Jóźwiaka plasują się dopiero na szóstym miejscu w tabeli eWinner 1. ligi. Nie ulega wątpliwości, że jest to wynik zdecydowanie poniżej możliwości naszej drużyny, która przez wielu fachowców przed sezonem wskazywana była jako jeden z głównych pretendetów do awansu do PGE Ekstraligi. Oczywiście wciąż realizacja tego celu jest jak najbardziej możliwa, jednak na ten moment trudno o nadmierny optymizm biorąc pod uwagę dotychczasowe występy zespołu, który na co dzień ściga się na stadionie imienia Zbigniewa Podleckiego.

O ile całościowo nasza drużyna nie jedzie jak dotąd na miarę swoich możliwości, tak warto bez wątpienia wyróżnić formę Wiktora Kułakowa i Jakuba Jamroga. Pozyskani w przerwie Rosjanin i Polak od początku sezonu stanowią o sile drużyny. Tak było między innymi podczas ostatniego meczu w Ostrowie, gdzie wspomniany duet wywalczył z bonusami aż 29 punktów, realnie podtrzymując szansę Zdunek Wybrzeża na punkt bonusowy w rewanżowym spotkaniu. Obaj znajdują się również w ścisłej czołówce statystyk eWinner 1. ligi. Urodzony w Samarze żużlowiec plasuje się na drugim miejscu, ustępując jedynie Tobiaszowi Musielakowi, zaś Jamróg jest dziesiąty. 

W szeregach ostrowian prym jak dotąd wiedzie niespodziewanie Patrick Hansen. Duńczyk, który w sezonie 2020 ścigał się na torach drugoligowych w barwach rzeszowskiej Stali, jest jak dotąd wielkim odkryciem tegorocznych rozgrywek eWinner 1. ligi, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem U-24, ze średnią 2,174 na wyścig. Ważnymi ogniwami w talii trenera Mariusza Staszewskiego są również Oliver Berntzon oraz Grzegorz Walasek. Tegoroczny uczestnik cyklu Grand Prix zamienił przed sezonem gnieźnieński Start na ekipę z Ostrowa i spisuje się co najmniej solidnie notując średnio na mecz około dziewięciu punktów na spotkanie. 

Poniedziałkowe spotkanie będzie niezwykle ważne dla Zdunek Wybrzeża w kontekście walki o Play-Off. Kolejna strata punktów na własnym torze postawiłaby podopiecznych Eryka Jóźwiaka w niezwykle trudnym położeniu. Stawką pojedynku będą nie tylko dwa meczowe punkty, ale także punkt bonusowy dla lepszej ekipy w dwumeczu. W pierwszym meczu w Ostrowie nasza drużyna uległa zespołowi z Wielkopolski 41:49, więc jeśli tylko cała drużyna pojedzie na miarę swoich możliwości, wywalczenie bonusa przez czerwono-biało-niebieskich jest sprawą jak najbardziej realną.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
1. Oliver Berntzon
2. Daniel Kaczmarek
3. Grzegorz Walasek
4. Tomasz Gapiński
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Kacper Grzelak

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Rasmus Jensen
11. 
12. Jakub Jamróg
13. Wiktor Kułakow
14. Amadeusz Szulist
15. Alan Szczotka

Początek meczu: 18:00 
Sędzia:
 Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Krzysztof Okupski 

Autor: Mikołaj Kowalski

Następny mecz:

14.08.2021, 16:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 13 22 +89
2 Cellfast Wilki Krosno 13 22 +44
3 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 13 21 +86
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 17 +79
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 13 17 -7
6 Aforti Start Gniezno 13 13 -32
7 KŻ Orzeł Łódź 13 13 -38
8 Unia Tarnów 13 3 -221

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus