Oceny zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk po meczu z PGG ROW-em Rybnik

10.06.2019, 11:18

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na własnym torze z ROW-em Rybnik 40:50. Niedzielna porażka mocno skomplikowała sytuację podopiecznych Mirosława Berlińskiego w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej. Jak wypadli nasi zawodnicy? W poniedziałkowy poranek przedstawiamy oceny za potyczkę z "Rekinami".

Mikkel Bech 7 (3,0,1,2,1) - Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk kolejny raz nie był demonem szybkości na własnym torze. Duńczyk znakomicie rozpoczął niedzielne zawody, ale później było już tylko gorzej. Wiarę w serca naszych kibiców wlała trójka, którą Bech przywiózł w premierowej gonitwie dnia. Wygrał wówczas z bardzo dobrze jadącym Troyem Batchelorem. Na tym sukcesy 24-latka się zakończyły. Przegrał nawet z młodzieżowcem gości, Robertem Chmielem. Woli walki i zadziorności na torze mu nie brakowało, ale wybitnie nie był to jego dzień. Gołym okiem można było zauważyć, że w motocyklach nie ma prędkości. Sympatyczny żużlowiec nie przyzwyczaił naszych fanów do tracenia pozycji na dystansie, a w starciu z ROW-em dość łatwo minął go Kacper Woryna z Troyem Batchelorem.

Ocena: 2+

Kim Nilsson 4 (w,2,0,2) -
Szwed tydzień temu zanotował udany debiut w naszej ekipie, ale teraz przyszedł niestety zimny prysznic. Nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża może jednak mówić o dużym pechu. W pierwszym wyścigu jechał na podwójnym prowadzeniu, lecz zanotował defekt motocykla, który spowodował bolesny upadek. Skutki odczuwał przez pozostałą część spotkania i nie był groźnym rywalem dla rybniczan. Cztery "oczka" to wynik poniżej oczekiwań, ale upadek działa w jego przypadku jako okoliczność łagodząca.

Ocena: 2

Krystian Pieszczek 9 (0,1,3,2,3) -
Wychowanek Wybrzeża Gdańsk oczekiwał po sobie lepszego występu. Dużo brakowało do ideału i nie pomogły mu nawet bardzo dobre wyjścia spod taśmy. W pierwszych wyścigach popełnił kilka kosztownych błędów, co zaowocowało utratą dużej ilości punktów. To również miało wpływ na losy całej rywalizacji. 23-latek w drugiej części zawodów zdecydowanie się przebudził i jechał znacznie lepiej, ale nie był w stanie pomóc drużynie w odrabianiu strat. Przewaga żużlowców Piotra Żyty okazała się solidna i nie dało się jej nadrobić.

Ocena: 3

Kacper Gomólski 10+1 (2,3,1,1*,3) - Najjaśniejsze ogniwo w naszej drużynie. Popularny "Ginger" niemrawo wszedł w tegoroczny sezon, ale widać, że odzyskuje blask i radość z jazdy. Trener Berliński może mieć do niego najmniej zastrzeżeń, choć Kacper nie ustrzegł się wpadek. Gdyby dowiózł wszystkie pozycje, które wypracował sobie po starcie, to jego wynik byłby jeszcze bardziej pozytywny. Zwyżka formy Gomólskiego cieszy. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach także będzie dorzucać dwucyfrówki.

Ocena: 4

Jacob Thorssell 6+1 (2,1,2,1*,0) -
Wielki zawód w naszej drużynie. Szwed został obdarzony zaufaniem i znowu desygnowano go do pary z młodzieżowcami. Mecz z rybniczanami był znacznie trudniejszym sprawdzianem od ostatniego pojedynku z Orłem Łódź i trzeba przyznać, że Thorssell ten egzamin oblał. Uzbierał punkty tylko na juniorach, z czego część na naszych. Występ zdecydowanie do zapomnienia. Szkoda, ponieważ w ostatnim czasie prezentował dobrą formę.

Ocena: 1

Karol Żupiński 1 (1,0,0) - 
17-letni zawodnik na wyjazdach jeszcze nie ustabilizował swojej dyspozycji, ale na gdańskim torze zawsze spisywał się solidnie. Ciężko sobie przypomnieć tak bezbarwny mecz naszego młodzieżowca za stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Zdobył tylko punkt na... upadku Mateusza Tudzieża. Gdyby nie błąd młodego rybniczanina, to Żupiński najprawdopodobniej zakończyłby zawody bez żadnej zdobyczy. Brakowało mu momentu startowego, ale na trasie też był strasznie wolny.

Ocena: 1

Denis Zieliński 3+1 (2,1*,0) -
Żużlowiec wypożyczony z MRGARDEN GKM-u Grudziądz ponownie zdobył kilka punktów. Na początku rozgrywek brakowało "oczek" przy jego nazwisku, więc widoczny jest progres. Nie da się ukryć, że Zielińskiemu w niedzielę trochę sprzyjała fortuna. W pojedynku z juniorami był tłem dla przyjezdnych, ale skorzystał na prostym błędzie Tudzieża. Chwilę później przyszedł czas na rewanż i minął linię mety przed swoim przeciwnikiem.

Ocena: 2+

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus