Oceniamy żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk (7)

12.06.2018, 11:24

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zanotowali trzecią wygraną w tym sezonie. Poniżej zamieszczamy oceny portalu www.wybrzezegdansk.pl za niedzielne spotkanie z Car Gwarant Start Gniezno.

Michał Szczepaniak 4+1 (0,3,1*,0,0) - 2+

Kolejny mecz po którym nie może być zadowolony ze swojego rezultatu. W jednym wyścigu potrafi pokonać lidera gości Adriana Gałę, by w kolejnym jadąc zupełnie bezbarwnie dać się minąć na dystansie dwóm rywalom. Niestety to w dużej mierze jego punktów zabrakło, by wywalczyć punkt bonusowy.

Oskar Fajfer 10+2 (1,2*,2,3,2*) - 4+

Popełnił błąd w pierwszym biegu, kiedy jego motocykl zamiast do przodu wyskoczył w górę. W tym momencie mogło się wydawać, że koszmary tego sezonu nadal nie chcą opuścić Oskara. Później było już znacznie lepiej. W kolejnych startach stracił zaledwie jeden punkt, a w ostatnim wyścigu doskonale zachował się na pierwszym wirażu ułatwiając jazdę partnerowi z pary. Podczas meczu zarażał kolegów uśmiechem i pewnością siebie. Mamy nadzieję, że Oskar wrócił już na dobre!

Mikkel Bech 11+2 (2*,2*,1,3,3) - 5

W osiągnięciu noty idealnej przeszkodziła mu porażka z Adrianem Gałą w 10. wyścigu oraz delikatny brak współpracy z Karolem Żupińskim w 12 wyścigu. Poza tym pokazał to co zwykle w Gdańsku - szybkość, waleczność i nieustępliwość. Doskonale spisywał się również w roli kapitana drużyny w parku maszyn.

Anders Thomsen 13 (3,3,2,2,3) - 5

Ze względu na kontuzję i dyskwalifikację dopiero drugi raz w tym roku startował na gdańskim torze. Swoim występem pokazał, że to jego brak mógł być przyczyną dwóch porażek z zespołami z Lublina i Daugavpils. Występ niemalże idealny, chociaż dwie porażki z Adrianem Gałą to zbyt wiele, by dać mu szóstkę za niedzielę.

Mikkel Michelsen 0 (u/-,-,-,-) - bez oceny

Pech nie chce opuścić naszej drużyny w sezonie 2018. Tym razem przekonał się o tym Mikkel Michelsen, który występ w meczu zakończył już na pierwszym wirażu czwartego wyścigu.

Dominik Kossakowski 3 (1,2,0) - 1

Pokonał tylko Maksymiliana Bogdanowicza. Coś dziwnego dzieje się z Dominikiem, który w zawodach młodzieżowych bez problemu pokonuje rywali, by w lidze przyjeżdzać za tymi samymi przeciwnikami. Na własnym torze nie powinien przegrywać wyścigu juniorskiego podwójnie. Jeśli się nie przebudzi i nie przełoży umiejętności na mecze ligowe po sezonie ciężko będzie mu odnaleźć się w seniorskim żużlu.

Karol Żupiński 5 (0,2,3,0,0) - 4+

16-latek na którego występ czekał cały żużlowy Gdańsk. Zaczął od porażki w biegu młodzieżowym, by później zaimponować kibicom śmiałą i umiejętną jazdą na dystansie. Wyprzedził na dystansie Mirosława Jabłońskiego, Marcina Nowaka i Juricę Pavlica. Anders Thomsen po meczu żartował, że do tej pory tak w Gdańsku wyprzedzać potrafił tylko on. Brawo Karol!

Autor: M.

Następny mecz:

24.03.2019, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus