Nasi rywale (2): Orzeł Łódź

29.11.2019, 20:30

Za nami listopadowy okres transferowy. Składy drużyn mocno się zmieniły. My będziemy rywalizować w ośmiozespołowej Nice 1.LŻ. Przyszedł czas, aby przyjrzeć się ekipie Orła Łódź.

Trudno rozpoznać drużynę Orła Łódź po listopadowym tsunami. W formacji seniorskiej pozostało tylko trzech zawodników: Hans Andersen, Daniel Jeleniewski oraz Rohan Tungate. Działacze dokonali kilku istotnych transferów. Do klubu z centralnej części Polski wrócił po roku przerwy Norbert Kościuch. Kontrakty podpisali także tacy zawodnicy jak Władimir Borodulin, Mirosław Jabłoński, Aleksandr Łoktajew, Marcin Nowak czy Tim Soerensen. Ponadto zatrudniony został Adam Skórnicki, który ma prowadzić zespół do spółki z Lechem Kędziorą. Łodzianie w poprzednim sezonie musieli walczyć w barażach o utrzymanie i wyżej zaprezentowany skład ma zapewnić lepszy wynik. Miejsce w fazie play-off to cel minimum.

Hit transferowy: Norbert Kościuch - Doświadczony żużlowiec wraca do Łodzi po nieudanej przygodzie z Get Well Toruń. 35-latek przechodził do PGE Ekstraligi z dużymi nadziejami, ale sezon 2019 mu nie wyszedł. Pokazywał swoją klasę przez lata w Nice 1.LŻ. Nie ma wątpliwości, że jest materiałem na lidera. Jeżeli się odbuduje, to powinien zaliczać się do najskuteczniejszych zawodników w lidze.

Warto zwrócić uwagę na: Marcin Nowak - Poprzednie rozgrywki spędził na poziomie 2.LŻ. Nie udało mu się wprowadzić Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań do wyższej klasy rozgrywkowej, ale nie powinien narzekać na swoją postawę. Przez cały sezon utrzymywał wysoką formę, lepiej od niego w drużynie punktował tylko David Bellego. 24-latek potrafi się ścigać. Jeżeli szybko pozna łódzki tor i dogada się ze sprzętem, to będzie sporym wzmocnieniem Orła.

Seniorzy:
- Hans Andersen (Dania) - 1,476 (niekl.)
- Władimir Borodulin (Rosja) - 1,871 (2. liga)
- Ben Ernst (Niemcy)* - nie startował
- Mirosław Jabłoński - 1,800
- Daniel Jeleniewski - 2,000
- Norbert Kościuch - 1,033 (Ekstraliga)
- Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 1,508
- Marcin Nowak - 2,219 (2. liga)
- Tim Soerensen (Dania)* - nie startował
- Rohan Tungate (Australia) - 1,922

* mogą startować na pozycjach 8/16

Juniorzy:
- Eryk Borczuch - nie startował
- Aleksander Grygolec - 0,000 (niekl.)
- Piotr Pióro - 0,750

Przyszli: Borodulin (Poznań), Jabłoński (Gniezno), Kościuch (Toruń), Łoktajew (Ostrów), Nowak (Poznań), Soerensen (Toruń).

Odeszli: Kiełbasa (powrót z wyp. do Torunia), Musielak (Toruń), Huckenbeck (Bydgoszcz), Okoniewski (Ostrów).

Statystyki za WP SportoweFakty

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus