Nasi rywale(3): Lokomotiv Daugavpils

05.12.2019, 14:16

Za nami listopadowy okres transferowy. Składy drużyn mocno się zmieniły. My będziemy rywalizować w ośmiozespołowej Nice 1.LŻ. Przyszedł czas, aby przyjrzeć się ekipie Lokomotivu Daugavpils

W sezonie 2019 ekipa Lokomotivu Daugavpils, przez wielu była uważana za najsłabszy zespół Nice 1 LŻ. Tradycyjnie podopieczni Nikołaja Kokina pokazali, że nazwiska nie jeżdżą i zakończyli rozgrywki na 6 miejscu, skazując na udział w barażach Orła Łódź. Teraz zadane wydaje się być jeszcze trudniejsze. Łotewska „Lokomotywa” straciła dwa najważniejsze ogniwa. Andrzej Lebiediew, postanowił kolejny raz spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze i przeniósł się do PGG ROW-u Rybnik. Po trzech sezonach w Dyneburgu, na zmianę barw klubowych zdecydował się Timo Lahti. Fin będzie teraz zdobywał punkty dla Car Gwarant Startu Gniezno. W miejsce dotychczasowych liderów, trener Kokin ściągnął Andrieja Kudriaszowa, który nie potrafił przebić się do podstawowego składu Startu oraz Linusa Sundstroema, który walczy o powrót do zdrowia po wypadku podczas II Memoriału Henryka Żyto. Biorąc pod uwagę jak wyrównana jest stawka na zapleczu PGE Ekstraligi, powtórzenie przez Lokomotiv zeszłorocznego wyniku byłoby ogromną niespodzianką.

Hit Transferowy: Linus Sundstroem – jeśli tylko Szwed zdąży wrócić do pełni sprawności do początku sezonu, może być pewnym punktem zespołu. Były zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk w swojej dotychczasowej karierze, zazwyczaj był w cieniu kolegów. Teraz sytuacja może się zmienić i startując bez zbędnej presji może pokazać pełnię swojego nieprzeciętnego potencjału.

Warto zwrócić uwagę na: Oleg Michaiłow – Jeśli w łotewskiej ekipie mamy szukać mocnych punktów, to bez wątpienia są nimi juniorzy. Liderem formacji młodzieżowej powinien być Oleg Michaiłow, który szczególnie na swoim torze potrafi pokonywać zdecydowanie bardziej doświadczonych żużlowców. Przed nim ostatni rok w gronie juniorów, jeśli marzy o angażu w mocniejszych klubie, musi punktować również na wyjazdach. W sezonie 2020 powinien być gotowy na więcej niż 3 starty w każdym spotkaniu.

Seniorzy: 

Pontus Aspgren (Szwecja) - 1,000 (niekl.)
Karol Baran (Polska) - 1,500 (2. liga)
Arsłan Fajzulin (Rosja) -
Jewgienij  Kostygow (Łotwa) - 1
Andriej Kudriaszow (Rosja) - 1,429 (niekl.)
Marko Lewiszyn (Ukraina) -
Kjastas Puodżuks (Łotwa) - 1,319
Linus Sundstroem (Szwecja) - 1,694

Juniorzy: 

Ricards Ansviesulis (Łotwa) -
Elvis Avgucevics (Łotwa) -
Francis Gusts (Łotwa) -
Daniił Kołodinski (Łotwa) -
Davis Kurmis (Łotwa) - 1,250 (niekl.)
Kristers Lumanis (Łotwa) -
Ernest   Matjuszonoks (Łotwa) -
Oleg Michaiłow (Łotwa) - 1,417
Aleksiej Pilac (Łotwa) -
Rudolfs Sprogis (Łotwa) -

Przyszli: Fajzulin, Kudriaszow (Gniezno), Sundstroem (Rybnik), Baran (Piła).
Odeszli: Lebiediew (Rybnik), Tarasienko (Krosno), Lahti (Gniezno).

Statystyki za: Wp Sportowefakty

Autor: Redakcja

Następny mecz:

08.08.2020, 14:00 / Toruń

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 5 10 +114
2 Unia Tarnów 5 8 +12
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 5 6 +2
5 KŻ Orzeł Łódź 5 4 0
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5 4 44
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
8 SK Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus