Najważniejszy mecz sezonu. Zapowiedź spotkania Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10.09.2021, 20:15

W sobotę o godz. 16 rozpocznie się decydujący mecz o awans do finału fazy play-off. Cellfast Wilki Krosno i Zdunek Wybrzeże Gdańsk staną naprzeciwko siebie. Przed tygodniem padł remis 45:45.

Gra toczy się tak naprawdę o przedłużenie sezonu o kolejny dwumecz. Jeśli - odpukać - Zdunek Wybrzeże nie wygra w Krośnie, to rozgrywki dla zespołu Eryka Jóźwiaka po prostu się zakończą. Liczymy jednak, że tak nie będzie i przyjdzie nam jeszcze cieszyć się z rywalizacji w wielkim finale.

Zadanie jest bardzo trudne, ponieważ drużyna Cellfast Wilków Krosno przegrała w tym sezonie tylko jeden mecz na własnym torze. Sęk w tym, że jedynym zespołem, który tego dokonał jest... Wybrzeże. Wszyscy pamiętamy to spotkanie, wygrane 46:44. Teraz prawdopodobnie każdy kibic z Gdańska ma nadzieję przynajmniej na powtórzenie tego rezultatu.

W porównaniu do meczu sprzed tygodnia, tym razem wśród gdańszczan nie może być żadnych dziur. Każdy zawodnik musi dołożyć punkty. W przeciwnym razie będzie niezwykle trudno o korzystny wynik. Kluczowa będzie też dyspozycja juniorów. Budowanie przewagi trzeba zacząć od samego początku, a sam wyścig młodzieżowy może dać nam odpowiedzi na niezwykle istotne pytania.

W rundzie zasadniczej w Krośnie błysnął m.in. Michał Gruchalski, który tydzień temu również zasygnalizował, że można na niego liczyć. Istotne będą też punkty Krystiana Pieszczka i Wiktora Kułakowa. Tego zabrakło w pierwszym spotkaniu w Gdańsku, co zresztą wyraźnie podkreślał menedżer Jóźwiak. Poza tym, narzekano również na łatwo tracone pozycje na dystansie. O ile sam moment startowy nie był najgorszy, o tyle na dystansie zdecydowanie lepiej radzili sobie krośnianie. 

Warto też przypomnieć punktację z meczu w rundzie zasadniczej. Liderem Wybrzeża był Kułakow, zdobywca jedenastu punktów. Kolejne dwadzieścia osiem punktów dorzucili czterej seniorzy, a siedem było autorstwa młodzieżowców. Na podobne rezultaty liczymy również w najbliższą sobotę.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:

9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Patryk Wojdyło (U-24)
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Seweryn Orgacki
15. Aleks Rydlewski
16.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4.
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński
8.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 24 +104
3 ROW Rybnik 14 23 +81
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 20 +1
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
6 KŻ Orzeł Łódź 14 15 -24
7 Aforti Start Gniezno 14 14 -46
8 Unia Tarnów 14 3 -229

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus