Najlepszy żużlowy dzień (4): Rasmus Jensen

02.12.2019, 21:28

W życiu każdego sportowca zdarzają się dni, które rozpamiętują oni nawet lata po karierze. W naszym nowym cyklu przepytaliśmy żużlowców Zdunek Wybrzeża o ich niezapomniane zawody. W ubiegłym sezonie Rasmus Jensen posmakował medalu Indywidualnych Mistrzostw Danii.

Rasmus Jensen w ostatnim czasie miał swoje najlepsze chwile w żużlu. Urodzony w 1993 roku zawodnik, w 2019 roku po raz pierwszy stanął na podium Indywidualnych Mistrzostw Danii. - W tym roku gdy zostałem brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Danii na moim domowym torze czułem, że zrobiłem coś dużego. To był dla mnie bardzo duży sukces. Wystarczy spojrzeć na obsadę całego turnieju finałowego. Byli tam bardzo dobrzy zawodnicy - zauważył Jensen.

- Oczywiście nie było tam nikogo, kogo wcześniej nie pokonałbym na torze w Holsted i mogłem zdobyć nawet mistrzostwo kraju, jednak mogło się to skończyć również dużo gorzej. Indywidualne Mistrzostwa Danii to dla mnie coś specjalnego - przyznał szczerze Rasmus Jensen.

Czy brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostw Danii może zbliżyć Jensena do reprezentacji tego kraju? - Nie wiem jak to się skończy. Na pewno byłbym zadowolony gdybym był powoływany. Niestety aktualnie nie ma na świecie typowych Drużynowych Mistrzostw Świata, Speedway of Nations to turniej parowy i bardzo trudno jest się załapać do składu Danii. Będzie mi bardzo trudno, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Ze swojej strony, na pewno wolałbym typowo drużynowy turniej - ocenił.

Wciąż młody zawodnik liczy na to, że ostatni sukces nie był jego najlepszym wynikiem w całej karierze. - Wierzę, że będę miał jeszcze lepsze rezultaty. Zobaczymy, nie potrafię przewidzieć przyszłości - podsumował.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.08.2020, 18:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 4 8 +78
2 Unia Tarnów 4 6 +4
3 KŻ Orzeł Łódź 4 4 +12
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4 4 -8
6 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 4 4 -10
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
8 SK Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus