Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeża trzeci w V rundzie DMPJ w Grudziądzu

11.05.2022, 18:39

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy ostatecznie wystartowali w trzyosobowym składzie zajęli ostatecznie trzecie miejsce podczas V rundy DMPJ na stadionie w Grudziądzu, chociaż mieli szansę na drugą lokatę.

W grudziądzkim parku maszyn stawiło się czterech juniorów Zdunek Wybrzeża Gdańsk, jednak tylko trzech wystartowało. Marcel Krzykowski, który był zdolny do jazdy podjął tuż przed turniejem decyzję o tym, by jednak nie wyjeżdżać na tor - nie czuł się na siłach do jazdy w Grudziądzu i pięciokrotnie został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.

W Grudziądzu swoją walecznością imponował Miłosz Wysocki. 17-latek wypożyczony właśnie z GKM-u w Landshut zaliczył ligowy debiut i było widać po jego zadziornej postawie, że wpłynęło to na niego pozytywnie. Młody zawodnik wygrał indywidualnie dwa wyścigi i jego bardzo dobra postawa daje spore nadzieje na przyszłość.

Dobrze spisał się też nasz najmłodszy zawodnik. 15-letni Jakub Kowalski, który niedawno zdał licencję żużlową zdobył 9 punktów, wygrywając z mniej doświadczonymi zawodnikami, ale i nie tylko - pokonał też Niemca Bena Ernsta, który ma za sobą już wiele ligowych spotkań. Podobnie jak młodsi koledzy, dziewięć punktów przywiózł też najbardziej doświadczony z naszej formacji Kamil Marciniec, choć z pewnością w kilku biegach mógł pokusić się o wyższą lokatę.

Punktacja:

I Maszewski GKM Grudziądz - 42 pkt.
1. Wiktor Rafalski - 11 (3,3,2,2,1)
2. Seweryn Orgacki - 9 (3,-,2,1,3)
3. Kacper Łobodziński - 10 (3,1,d,3,3)
4. Kacper Pludra - 10+1 (3,3,-,2,2*)
5. Kacper Warduliński - 2 (2,u)

II Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 31 pkt.
1. Bartosz Głogowski - 13 (1,3,3,3,3)
2. Wiktor Przyjemski - 0 (w,w,ns,ns,ns)
3. Przemysław Konieczny - 13 (2,2,3,3,3)
4. Hubert Gąsior - 5 (1,1,1,1,1)

III Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 27 pkt.
1. Miłosz Wysocki - 9 (2,3,3,1,0)
2. Kamil Marciniec - 9 (2,2,1,3,1)
3. Marcel Krzykowski - 0 (w,ns,ns,ns,ns)
4. Jakub Kowalski - 9 (1,2,2,2,2)

IV Budmax-Stal Polonia Piła - 12 pkt.
1. Brak zawodnika
2. Ben Ernst - 8 (1,2,0,1,2,2)
3. Kacper Makowski - 4 (w,1,0,1,2)
4. Brak zawodnika

Bieg po biegu:
1. Pludra, Wysocki, Ernst, Przyjemski (w/2min)
2. Łobodziński, Marciniec, Głogowski, Makowski (w)
3. Orgacki, Konieczny, Kowalski
4. Rafalski, Ernst, Gąsior, Krzykowski (w/2min)
5. Pludra, Marciniec, Gąsior
6. Wysocki, Konieczny, Łobodziński, Ernst
7. Głogowski, Warduliński
8. Rafalski, Kowalski, Makowski, Przyjemski (w/2min)
9. Głogowski, Kowalski, Ernst, Warduliński (u)
10. Łobodziński (d)
11. Wysocki, Orgacki, Gąsior, Makowski
12. Konieczny, Rafalski, Marciniec
13. Łobodziński, Kowalski, Gąsior
14. Konieczny, Pludra, Makowski
15. Marciniec, Ernst, Orgacki
16. Głogowski, Rafalski, Wysocki
17. Orgacki, Makowski
18. Łobodziński, Kowalski, Gąsior
19. Konieczny, Pludra, Marciniec
20. Głogowski, Ernst, Rafalski, Wysocki

 

Tabela po V rundzie
       

1. Maszewski GKM Grudziądz 9
2. KS Toruń 7
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6
4. Polonia Bydgoszcz 2
5. Budmax-Stal Polonia Piła 0

     

Wyniki za: WP SportoweFakty

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus