Miniżużel: Mateusz Łopuski drugi w Toruniu

08.06.2019, 19:19

Zwycięstwem Szymona Ludwiczaka zakończyła się IV runda IMP w miniżużlu. Najwięcej, bo 14 punktów zdobył Mateusz Łopuski, który jednak nie dogonił rybniczanina w finale. Startował jeszcze jeden gdańszczanin, Igor Sawicki.

W zawodach w Toruniu wystąpiło dwóch zawodników Wybrzeża. Niestety krótko przed turniejem Antoni Kawczyński złapał ospę, co oczywiście wyeliminowało go z zawodów. Lider formacji miniżużlowej Wybrzeża w rundzie zasadniczej wygrał cztery wyścigi. W finale przegrał z Szymonem Ludwiczakiem, dla którego to pierwszza wygrana w karierze.

Igor Sawicki zajął natomiast 16. miejsce. W niedzielę, również w Toruniu, rozegrna zostanie IV runda Pucharu Polski Par Klubowych.

Wyniki:
1. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) - 12 (3,3,2,1,3) - I miejsce w finale A
2. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 14 (3,3,3,3,2) - II miejsce w finale A
3. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 12 (2,3,3,3,1) - III miejsce w finale A
4. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) - 10 (2,3,2,3,0) - IV miejsce w finale A
5. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 11 (2,3,1,2,3) - I miejsce w finale B
6. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 10 (1,2,3,2,2) - II miejsce w finale B
7. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,2,1,2,1) - III miejsce w finale B
8. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) - 8 (3,d,2,3,0) - IV miejsce w finale B
9. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (3,d,3,d,3) - I miejsce w finale C
10. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 8 (0,2,2,2,2) - II miejsce w finale C
11. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) - 7 (3,1,1,1,1) - III miejsce w finale C
12. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 6 (0,1,2,3,u) - upadek w finale C
13. Wiktor Andryszak (UKS Speedway Rędziny) - 9 (1,2,1,2,3) - I miejsce w finale D
14. Jakub Breński (KS Toruń) - 6 (u,w,3,1,2) - II miejsce w finale D
15. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 6 (2,2,0,1,1) - III miejsce w finale D
16. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 2 (d,0,1,1,d) - defekt w finale D
17. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 4 (d,1,0,0,3) - I miejsce w finale E
18. Kacper Tuczkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 3 (1,0,0,0,2) - II miejsce w finale E
19. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 1 (1,d,d,-,-)

Autor: Redakcja