Michał Gruchalski nie chce ślizgać się na przepisach

18.01.2021, 08:45

Status zawodnika U-24 jest atutem wszystkich żużlowców, którzy skończyli wiek juniora. Michał Gruchalski chce jednak być traktowany jako pełnoprawny zawodnik i nie chce wykorzystywać specjalnie atutów regulaminowych.

Czy ze względu na składy zgodzisz się z tym, że inauguracja w Tarnowie to najlepsze możliwe rozwiązanie? Duża część gdańskiej drużyny była związana w przeszłości z Unią, inni pokazywali, że umieją tam jeździć.

Michał Gruchalski: Wiedziałem, że pierwszy mecz jest w Tarnowie, jednak nie zrobiło to na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Gdy rozmawiałem z moim teamem to zwracali właśnie uwagę na to, że dobrze, że pierwszy mecz jest w Tarnowie. Natomiast ja tego osobiście tak nie analizuję, ponieważ obojętnie gdzie byłby pierwszy mecz musimy dać z siebie wszystko.

W Unii jeździłeś w kratkę. Często zawodnicy, którzy kończą sezon z twoją średnią, zdobywają regularnie podobną liczbę punktów, a w twoim przypadku bardzo dobre występy przeplatałeś przeciętnymi. Którą wersję Michała Gruchalskiego zobaczymy w Wybrzeżu?

Tamten sezon to juz przeszłość. Zrobiliśmy analizę, wyciągnęliśmy wnioski i idziemy do przodu. Bardzo solidnie pracuję nad tym, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w sezonie 2021 i tego się trzymajmy. Mam ogromną motywację do bycia mocnym punktem drużyny. I zrobię wszystko, żeby tak było.

Czy nowy regulamin i pewne miejsce dla zawodnika U-24 w składzie od razu wprawiły cię w optymizm przed nowym sezonem?

Ten przepis na pewno mi pomógł, ale ja muszę zdobywać punkty i pokazać się z jak najlepszej strony na torze, a nie ślizgać się na przepisach. Jestem mocno zdeterminowany do walki na torze o każdy punkt. Oby zdrowie dopisało i dam z siebie wszystko.

Za oknami śnieg, do sezonu jeszcze daleko. Jak przygotowujesz się w zimę?

Nie ćwiczę siłowo, gdyż mam tendencję do szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Obenie postawiłem na rower i bieganie. Współpracuję też z trenerem mma oraz dietetykiem.

Czy w trakcie sezonu będziesz dojeżdżał z Częstochowy czy jednak planujesz na stałe zamieszkać w Gdańsku?

Istnieje możliwość przeniesienia się na cały sezon żużlowy do Gdańska, ale decyzje jeszcze nie zapadły. Chciałbym przy okazji zaapelować do kibiców, aby dbali o swoje zdrowie, żebyśmy jak najszybciej w pełnym składzie mogli widywać się na zawodach żużlowych, bo jazda przy pustych trybunach to dla mnie żadna przyjemność.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus