W czeskich Pardubicach rozegrano pierwszą (choć wedle terminarza drugą) tegoroczną rundę cyklu Nice Cup. Do rywalizacji przystąpiło 24 młodzieżowców, a wśród nich Mateusz Łopuski. Nasz wychowanek, który w maju skończy 16. rok życia, zdobył 6 pkt. w czterech startach i zajął 11. lokatę.
Wyniki za WpSportoweFakty.pl:
1. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) - 11 (2,3,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Artiom Juhno (Lokomotiv Daugavpils) - 11 (3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) - 11 (3,2,3,3) + 3. miejsce w finale
4. Olivier Buszkiewicz (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 11 (3,2,3,3) + 4. miejsce w finale
5. Mikołaj Czapla (Start Gniezno) - 9 (3,1,2,3)
6. Adam Bednar (AMK ZP Pardubice) - 8 (2,3,d,3)
7. Gracjan Szostak (Arged Malesa Ostrów) - 8 (2,3,3,w)
8. Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów) - 8 (1,3,2,2)
9. Patryk Budniak (Start Gniezno) - 7 (2,0,3,2)
10. Bartosz Curzytek (Texom Stal Rzeszów) - 7 (2,1,1,3)
11. Mateusz Łopuski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 6 (3,1,2,u)
12. Marcel Juskowiak (Fogo Unia Leszno) - 6 (2,0,2,2)
13. Kacper Teska (ebebe PSŻ Poznań) - 6 (0,2,2,2)
14. Jakub Martyniak (ebebe PSŻ Poznań) - 5 (1,3,0,1)
15. Kacper Mateusz Grzelak (ebebe PSŻ Poznań) - 5 (0,2,1,2)
16. Jan Jenicek (AMK ZP Pardubice) - 5 (1,1,2,1)
17. Tobiasz Jakub Musielak (Fogo Unia Leszno) - 4 (1,2,w,1)
18. Daniel Klima (AMK ZP Pardubice) - 3 (3,d,ns,ns)
19. Konrad Mikłoś (Texom Stal Rzeszów) - 3 (1,2,0,0)
20. Jaroslav Vanicek (AMK ZP Pardubice) - 3 (1,d,1,1)
21. Jan Hlacina (AMK ZP Pardubice) - 2 (0,1,1,0)
22. David Hofman (AMK ZP Pardubice) - 2 (0,1,0,1)
23. Jędrzej Chmura (Start Gniezno) - 2 (w,0,1,1)
24. Adrian Saks (Start Gniezno) - 1 (0,0,1,0)
Biegi z udziałem Mateusza Łopuskiego:
5. Łopuski, Curzytek, Martyniak, Chmura (w)
12. Seniuk, Teska, Łopuski, Budniak
18. Buszkiewicz, Łopuski, Hlacina, Martyniak
22. Przanowski, Seniuk, Chmura, Łopuski (u)
Terminarz Nice Cup 2023:
4 kwietnia – Gniezno, przełożone, nowy termin do ustalenia
26 kwietnia – Pardubice, Czechy
1 czerwca - Poznań
22 czerwca – Gdańsk
13 lipca – Piła
10 sierpnia – Bydgoszcz
24 sierpnia – Grudziądz
19 września – Toruń
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |