Mateusz Łopuski jedenasty w Nice Cup

30.07.2022, 00:15

Mateusz Łopuski zdobył 7 pkt. i zajął 11. miejsce w stawce 24 zawodników podczas rundy Nice Cup rozgrywanej w Lesznie.

Zawody trwały blisko trzy godziny, a złożył się na to aż 25-biegowy format z podziałem na grupy i niestety, spora liczba upadków. Zawody były jednocześnie XI Memoriałem Władysława Pietrzaka.

W czterech startach 7 pkt. zdobył Mateusz Łopuski. Nasz 15-letni wychowanek, który dopiero w przyszłym sezonie (maj 2023) będzie uprawniony do debiutu w lidze, zajął 11. lokatę.

 

Wyniki:

1. Mateusz Affelt (KS Toruń) (3,3,3,3) 12+3

2. Mikołaj Czapla (Start Gniezno) (3,2,3,2) 10+2

3. Hubert Ścibak (Unia Leszno) (3,3,2,3) 11+1

4. Bartosz Głogowski (Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3) 12+D

5. Olivier Buszkiewicz (PSŻ Poznań) (3,3,W,3) 9

6. Kacper Kłosok (Kolejarz Rawicz) (2,1,3,3) 9

7. Kacper Szopa (Wilki Krosno) (2,3,3,1) 9

8. Ben Ernst (Polonia Piła) (3,0,2,2) 7

9. Kacper Teska (PSŻ Poznań) (2,2,3,W) 7

10. Mario Niedermeier (Landshut Devils) (1,3,2,1) 7

11. Mateusz Łopuski (Wybrzeże Gdańsk) (2,1,2,2) 7

12. Maris Strelcow (Lokomitive Daugavpils) (1,2,2,2) 7

13. Tobiasz Musielak (Unia Leszno) (1,U,2,3) 6

14. Błażej Wypior (Kolejarz Rawicz) (1,2,1,2) 6

15. Jakub Martyniak (Włókniarz Częstochowa) (0,2,1,2) 5

16. Mateusz Gzyl (Unia Tarnów) (2,1,1,0) 4

17. Patryk Budniak (Start Gniezno) (0,2,1,0) 3

18. Franciszek Majewski (Kolejarz Rawicz) (1,1,W,1) 3

19. Mychajło Tymoszczuk (Unia Tarnów) (W,1,1,1) 3

20. Nikita Kaulins (Lokomotiv Daugavpils) (2,U) 2

21. Kacper Klimek (Kolejarz Rawicz) (0,U,0,1) 1

22. Jędrzej Chmura (Start Gniezno) (1,U,D,W) 1

23. Marcin Ogrodnik (Polonia Piła) (D,1,W,W) 1

24. Szymon Szwacher (Start Gniezno) (W) 0

 

Bieg po biegu:

I grupa
1. (64,03) Ścibak, Teska, Niedermeier, Martyniak

2. (62,94) Ernst, Kaulin, Chmura, Ogrodnik (D)

3. (64,62) Głogowski, Kłosok, Wypior, Tymoszczuk (W)

4. (64,53) Niedermeier, Wypior, Ogrodnik, Chmura (U)

5. (64,50) Głogowski, Martyniak, Tymoszczuk, Kaulin (U)

6. (63,68) Ścibak, Teska, Kłosok, Ernst

7. (63,66) Teska, Niedermeier, Tymoszczuk, Kaulin (NS)

8. (64,22) Kłosok, Ścibak, Martyniak, Chmura (D)

9. (63,87) Głogowski, Ernst, Wypior, Ogrodnik (W)

10. (63,85) Kłosok, Ernst, Tymoszczuk, Chmura (W)

11. (65,06) Głogowski, Martyniak, Ogrodnik (W), Teska (W)

12. (63,47) Ścibak, Wypior, Niedermeier, Kaulin (NS)

 

II grupa

1. (62,72) Affelt, Łopuski, Musielak, Klimek

2. (63,69) Czapla, Szopa, Majewski, Budniak

3. (64,13) Buszkiewicz, Gzyl, Strelcow, Szwacher (W)

4. (64,60) Szopa, Strelcow, Majewski, Musielak (U)

5. (63,47) Buszkiewicz, Budniak, Łopuski, Szwacher (NS)

6. (63,43) Affelt, Czapla, Gzyl, Klimek (U)

7. (63,65) Affelt, Musielak, Budniak, Buszkiewicz (W)

8. (64,37) Szopa, Łopuski, Gzyl, Klimek

9. (64,75) Czapla, Strelcow, Majewski (W), Szwacher (NS)

10. (63,55) Buszkiewicz, Czapla, Szopa, Gzyl

11. (63,12) Affelt, Łopuski, Majewski, Szwacher (NS)

12. (64,06) Musielak, Strelcow, Klimek, Budniak

 

Finał: (63,53) Affelt, Czapla, Ścibak, Głogowski (D)

Źródło: speedwaynews.pl

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus