Mads Hansen: Przygotowania idą perfekcyjnie

18.01.2023, 16:15

Mads Hansen w nadchodzącym sezonie planuje odjechać około 70 imprez. Duńczyk opowiada o przygotowaniach do sezonu, perspektywie pracy z Nickim Pedersenem w kadrze Danii oraz planach na wakacje w Islandii.

- Moje przygotowania do sezonu 2023 idą perfekcyjnie, tak jak sobie zaplanowałem. Z jednej strony odbywam dużo spotkań ze sponsorami, z drugiej codziennie trenuję w siłowni. Sporo czasu poświęcam zwłaszcza na treningi cardio. Dość często grywam w padla, który jest zbliżony zasadami do tenisa. To u nas dość popularna aktywność i przyznam, że nieźle się w nią wkręciłem. Jeśli chodzi o sprzęt, tu też wszystko przebiega zgodnie z planem. Jesteśmy w trakcie składania motocykli - mówi Mads Hansen, który przeniósł się do Zdunek Wybrzeża z Trans MF Landshut Devils.

Dołącz do Klubu 200 i zostań Sponsorem Wybrzeża

Nasz Duńczyk, który przebywa obecnie w Odense, oprócz startów w Gdańsku, będzie ścigał się dla klubów z Vojens (Dania) i Vastervik (Szwecja). Zgodnie z niedawną zmianą w polskich przepisach, mógłby do tego dokoopotować jeszcze jeden zespół, ale na razie zamierza ograniczyć się do trzech lig.

- Razem z występami indywidualnymi celuję w około 70 imprez, więc mniej więcej tyle co w poprzednim roku. Myślę, że zmiana przepisów w postaci pozwolenia zawodnikom na starty w czterech ligach to dobry ruch, choć akurat ja nie zamierzam na razie z tego korzystać. W dużym stopniu będę koncentrował się na tym, aby awansować do cyklu SEC, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy. Chciałbym się pokazać w tej rywalizacji z dobrej strony i jeśli chodzi o starty międzynarodowe, będzie to dla mnie jeden z głównych celów - wyjaśnia 22-latek.

Nicolai Klindt, Michael Jepsen Jensen i Mads Hansen w kadrze Danii

Na arenie międzynarodowej nasz zawodnik będzie liczył na starty m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 23, ale z pewnością będzie chciał powalczyć o miejsce w pierwszej reprezentacji Danii. Narazie Hansen znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez Nickiego Pedersena, który na stanowisku menedżera zastąpił niedawno Hansa Nielsena.

- Praca z Nickim zapowiada się niesamowicie. To jedna z największych osobistości w duńskim żużlu, facet który w tym sporcie jest od lat i posmakował wszystkiego. Cieszę się, że spróbujemy czegoś nowego i podchodzę do tego z ekscytacją. Chcę rozwijać się z roku na rok, a praca z Nickim z pewnością mi w tym pomoże. Wierzę, że to będzie fajne i cenne doświadczenie - mówi Mads.

Zanim Indywidualny Wicemistrz Świata Juniorów z 2021 roku rozpocznie ostatnie szlify formy przed nadchodzącym sezonem, zamierza jeszcze udać się na wakacje. Wybrał na to dość nieoczywisty kierunek, który wyklucza wylegiwanie się na słonecznych plażach.

- W sezonie będę w stu procentach skoncentrowany na żużlu, więc teraz jest czas, aby spędzić razem trochę czasu. Na przełomie stycznia i lutego wybieramy się na wakacje. Zamiast ciepłych krajów wybraliśmy Islandię, chcemy zobaczyć między innymi piękne wodospady. Odpocznę i wrócę do treningów, a pierwsze wyjazdy na tor planuję w Gdańsku. Jeśli pogoda pozwoli, zaczniemy 17 marca - kończy Hansen.

Przedstawiciele Gdańska odwiedzili stadion. Będą modernizacje

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Trans MF Landshut Devils 0 0 0
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
7 ROW Rybnik 0 0 0
8 PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus