Licytujemy replikę kombinezonu z sezonu 1981! Dla Laury!

08.01.2021, 11:00

Rok 2020, który był rokiem trudnym dla wielu z nas dobiega końca. Jednak w tych ostatnich kilkudziesięciu godzinach mamy jeszcze szansę zrobić coś dobrego. Mamy szansę pomóc 17-miesięcznej Laurze z Lęborka zmagającej się z nieuleczalną chorobą SMA-2. Wraz z producentem kombinezonów żużlowych Golden Panther Race Wear przygotowaliśmy licytację prawdziwego rarytasu dla kibiców sportu żużlowego - replikę kombinezonu żużlowego GKS Wybrzeże z sezonu 1981 wykonaną ze skóry, podobnie jak oryginalny kombinezon.

Gdańszczanie byli pierwszą drużyną żużlową w Polsce, której wszyscy zawodnicy startowali w jednolitych skórzanych kombinezonach, które były upominkiem od Romana Wieczorka. Dziś jednolite kombinezony stanowią normę, jednakże na początku lat osiemdziesiątych żużlowcy GKS-u w charakterystycznych białych skórach przyciągali wzrok tysięcy kibiców w całej Polsce.

Dziś po niespełna 40 latach od tych wydarzeń wraz z producentem żużlowych kombinezonów Golden Panther Race Wear postanowiliśmy przygotować replikę niezapomnianego kombinezonu. Zostanie ona wykonana (podobnie jak ówczesne kombinezony) ze skóry, a nie z kevlaru, który stosuje się w obecnych czasach. Skóra we wzorze z 1981 roku zostanie uszyta pod wymiar wskazany przez zwycięzcę licytacji.

Link do licytacji znajduje się tutaj: KLIK.

Wszelkie środki zebrane podczas licytacji zostaną przekazane na rzecz 17 miesiącznej Laury z Lęborka, która choruje na nieuleczalną chorobę SMA typ 2. Rdzeniowy zanik mięśni, który stopniowo odbiera siły. Rodzice Laury wraz z przyjaciółmi od tygodni ścigają się z czasem i zbierają środki na pokrycie kosztów terapii genowej, która może powstrzymać przed postępami choroby. Całkowity koszt leczenia to ponad 9 milionów złotych. Obecnie na koncie Laury znajdują się ponad 3 miliony złotych. Dziś każdy z Was również może pomóc!

Zapraszamy do licytacji, jak i każdej innej formy wsparcia Laury. Więcej informacji na temat dziewczynki znajduje się tutaj:
https://www.siepomaga.pl/laura-sma

Autor: Wojciech Jagodziński

Następny mecz:

04.04.2021, 00:00 / Tarnów

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus