Krystian Pieszczek kapitanem Zdunek Wybrzeża na sezon 2021

02.01.2021, 09:57

Rozpoczął się 2021 rok, więc jest to właściwy czas na zaprezentowanie nowego kapitana Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Sztab szkoleniowy wybrał Krystiana Pieszczka. Nadchodzący sezon będzie dla wychowanka naszego klubu już siódmym w domu.

Krystian Pieszczek będzie pełnił funkcję kapitana Zdunek Wybrzeża Gdańsk w sezonie 2021. Decyzję podjął sztab szkoleniowy, czyli menedżer Eryk Jóźwiak i trener młodzieży Piotr Szymko. - Wybór był naturalny. Krystian to wychowanek naszego klubu, gdańszczanin, najdłużej jeździ w Wybrzeżu z obecnych zawodników. Skonsultowałem moją decyzję z Piotrem - wspólnie doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza kandydatura. Krystian przyjął nominację, z czego bardzo się cieszymy - poinformował Eryk Jóźwiak.

Wychowanek naszego klubu we wrześniu będzie obchodził swoje 26. urodziny. Czy jest to odpowiedni wiek na rolę kapitana? - Mamy starszych zawodników, jednak muszą się oni zaaklimatyzować w naszej drużynie. Sezon 2021 będzie dla Jakuba Jamroga pierwszym, a dla Rasmusa Jensena drugim w Gdańsku. Krystian już trochę Polski zwiedził, był w innych klubach, startował w PGE Ekstralidze. Nie mam wątpliwości, że nabył cenne doświadczenie na żużlowych torach - dodał menedżer.

Radości z nominacji nie ukrywa nowy kapitan. - Rola kapitana w macierzystym klubie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy, dzięki temu mogę być w tym miejscu. Na pewno będę chciał jak najlepiej dla całej drużyny, oddam serce, żebyśmy wszyscy osiągnęli wspólny cel, który założymy sobie przed sezonem. W poprzednich zespołach współpracowałem z takimi kapitanami jak Piotr Protasiewicz i Krzysztof Buczkowski. Każda z tych osób dużo wniosła do mojego życia. Dużo się nauczyłem, tak naprawdę miałem sporo możliwości do czerpania wiedzy od nich - skomentował Krystian Pieszczek.

Krystian Pieszczek w latach 2011-2014 oraz 2018-2020 uzbierał dla Zdunek Wybrzeża 557 punktów oraz 49 bonusów. Przed nim w ostatnich sezonach funkcję kapitana sprawowali Tomasz Chrzanowski (2012), Tomas H. Jonasson (2013-2014), Magnus Zetterstroem (2015), Renat Gafurov (2016, 2017), Oskar Fajfer (2018) i Mikkel Bech (2018-2020).

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.04.2021, 00:00 / Tarnów

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus