Krystian Pieszczek: Cieszę się, że wracam do Gdańska

07.11.2018, 19:25

Krystian Pieszczek w przyszłym sezonie będzie zdobywać punkty dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wychowanek naszego klubu został wypożyczony z MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Jest to dla niego powrót po czterech latach jazdy w innych zespołach.

Wracasz do macierzystego klubu po czterech latach przerwy. Domyślam się, że jest to dla Ciebie pozytywna wiadomość. Jak się czujesz?
- Na pewno jest to fajne uczucie. Cieszę się, że wracam do Gdańska. Będę m
ógł cieszyć jazdą swoich kibiców i działaczy. Tutaj się wychowałem i na pewno jest to dla mnie duży plus i duże wsparcie.

Jesteśmy już praktycznie na p
ółmetku okresu transferowego. Nie znamy jeszcze siły rażenia wszystkich drużyn, ale co możesz powiedzieć o zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk?
- Nasza drużyna jest młoda i uważam, że będzie to korzystne dla nas. Działo się nieźle w tym okienku transferowym. Każdy jest w stanie zaskoczyć i pojechać fajne zawody. W tej chwili nie ma co wr
óżyć, wszystko okaże się na torze.

Nice 1. Liga Żużlowa na pewno będzie bardzo wyr
ównana. Jaki jest realny cel dla Wybrzeża? Pierwsza czwórka czy dopuszczacie do myśli tylko walkę o najwyższe cele?
- Będziemy chcieli awansować do fazy play-off. Przed sezonem nic nigdy nie wiadomo. Dopiero w trakcie rozgrywek zobaczymy, kto jaką formę złapie. Myślę, że jesteśmy w stanie jechać dobrze i równo. Chcemy wygrywać wszystkie mecze u siebie i dorzucać cenne punkty na wyjeździe. Wszystko jest w naszym zasięgu.

W ostatnim czasie, nie jeździłeś zbyt często na gdańskim torze, ale podczas memoriału im. Henryka Żyto potwierdziłeś, że nie zapomniałeś jak się tutaj jeździ.
- Tego się nie zapomina. Zawsze, gdy przyjeżdżałem do Gdańska, to miałem wysokie zdobycze punktowe, więc myślę, że teraz będzie jeszcze łatwiej. Jestem teraz na miejscu i będę m
ógł bardzo często trenować.

Jesteś jednym z nielicznych wychowank
ów w składzie. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że kibice będą wymagać od Ciebie bardzo dużo. Chcesz być jednym z liderów w przyszłym sezonie?
- Na razie nie chcę o tym mówić. Cieszyłbym się, gdybym był topowym zawodnikiem Wybrzeża, ale wszystko pokaże czas.

Ostatnie cztery lata jeździłeś w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwsze dwa jako junior w Falubazie Zielona G
óra, a na kolejne przeniosłeś się do MRGARDEN GKM-u Grudziądz. W tym drugim klubie występowałeś jako senior. Jak ocenisz te cztery lata. Na pewno jesteś teraz bardziej doświadczonym zawodnikiem, ale czy lepszym?
- Na pewno jestem lepszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem, bo przez te wszystkie lata się dużo zmieniło. Dojrzałem i myślę, że to wszystko ułatwi mi powrót do Gdańska i moja jazda będzie zadowalająca. Doszło też doświadczenie na zagranicznych torach.

Miałeś wzloty i upadki. Podejmowałeś r
óżne decyzje. Jest taka, której żałujesz?
- Jak każdy młody chłopak, podejmowałem r
óżne złe decyzje. W pewnym momencie było czego żałować, ale myślę, że można już o tym zapomnieć i trzeba spoglądać tylko do przodu.

Przechodzisz do Nice 1. Ligi Żużlowej, więc można powiedzieć, że robisz krok wstecz. Co się stało w poprzednim sezonie, że Twoje wyniki były tak słabe? Pozycja rezerwowego zrobiła swoje?
- Myślę, że tak. Przyjeżdżałem na zawody i nie wiedziałem nawet, czy pojadę w meczu. Czasami było to dla mnie zaskoczenie i było mi po prostu  przykro, że nie jeździłem. Gdybym dostał szansę na pokazanie się, to robiłbym fajne punkty. Nie miałem takiej możliwości i się zatrzymałem. Miałem mało jazdy i małą liczbę spotkań.

Masz żal do trenera Roberta Kempińskiego, że stawiał tak często na Kaia Huckenbecka i to Twoim kosztem? W Polsce powinno stawiać się na młodych Polak
ów, a nie na obcokrajowców, którzy nie jeżdżą na wyższym poziomie.
- To bardziej pytanie do trenera, a nie do mnie. Było, minęło. Trzeba o tym wszystkim po prostu zapomnieć.

Klub z Grudziądza nie robił żadnych problem
ów z wypożyczeniem? Już jakiś czas temu mówiło się, że otrzymałeś zgodę na jazdę w I lidze.
- Mam dobre relacje z całym zarządem i bardzo im dziękuję za zgodę na wypożyczenie. Fajnie, że udało mi się dogadać z gdańskim klubem i będę m
ógł tutaj jeździć przez najbliższy rok.

Chcesz coś jeszcze przekazać gdańskim kibicom?
- Znam większość kibic
ów. Niektórzy muszą mi wybaczyć wpadki z przeszłości, ale myślę, że w sezonie to wszystko naprawimy.

 

 

Autor: M.

Następny mecz:

24.03.2019, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus