Kontuzja Karola Żupińskiego

09.02.2020, 17:25

W ostatnich dniach podczas treningu na rowerze kontuzji obojczyka doznał Karol Żupiński. Nasz najlepszy młodzieżowiec z ostatniego sezonu na szczęście będzie gotowy na start ligi.

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża trenują w pocie czoła, by jak najlepiej przygotować się do zbliżajacego się z każdym tygodniem sezonu. Standardem poczas przygotowań oprócz zajęć w sali są treningi na zewnątrz, jak choćby bieganie, narciarstwo, rower czy motocross.

Właśnie podczas treningu kolarskiego, urazu doznał Karol Żupiński. Wychowanek Wybrzeża, który niedawno wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski niefortunnie upadł i pękł mu obojczyk. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że do startu ligi pozostało jeszcze trochę czasu i nie ma obaw, że Żupiński straci początek sezonu.

Kontuzje są wpisane w ten sport. - Tak jest zarówno podczas startów na żużlu, jak i podczas przygotowań. To czarna strona naszego sportu, na szczęście Karol Żupiński ma młody, wytrenowany organizm i szybko się zregeneruje. Na początek sezonu będzie gotowy - powiedział Mirosław Berliński, trener gdańskiego klubu. Już w poniedziałek rozpocznie się rehabilitacja zawodnika w gabinecie firmy Rehab, sponsora klubu.

Na szczęście w tym sezonie Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma zabezpieczoną sytuację, jeśli chodzi o formację młodzieżową. Poza wychowankami - Karolem Żupińskim i Amadeuszem Szulistem, do dyzpozycji są również Piotr Gryszpiński oraz Alan Szczotka. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w składzie.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

16.08.2020, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 5 10 +114
2 Unia Tarnów 5 8 +12
3 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 5 6 +2
5 KŻ Orzeł Łódź 5 4 0
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 5 4 44
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
8 SK Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus