Koniec rozmów z klubami. eWinner 1. Liga ma wystartować w lipcu

04.05.2020, 19:20

Główna Komisja Sportu Żużlowego w poniedziałek zakończyła konsultacje z klubami eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej. Zmagania na zapleczu PGE Ekstraligi mają rozpocząć się w lipcu - wszystkie ośrodki są gotowe na podjęcie tego trudnego wyzwania.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że PGE Ekstraliga ruszy 12 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że eWinner 1. Liga i 2. Liga Żużlowa także zostaną rozegrane - kluby w poniedziałek poinformowały Główną Komisję Sportu Żużlowego, że są gotowe na podjęcie trudnego wyzwania. Pierwszoligowe rozgrywki mają wystartować w połowie lipca. Jeżeli sprawdzi się ten scenariusz, to odbędzie się tylko runda zasadnicza.

- Wszystkie kluby pierwszoligowe zadeklarowały chęć startów w tegorocznych rozgrywkach. Są gotowe podjąć wyzwanie. A to oznacza, że rozgrywki powinny ruszyć w terminach, które wcześniej komunikowaliśmy - powiedział Zbigniew Fiałkowski w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

Przedstawiciele GKSŻ pytali działaczy o kwestie finansowe. Panujący koronawirus zostawi ślad w kasach wszystkich klubów - mecze mają być rozgrywane bez udziału publiczności, a sponsorzy ograniczają swoje wsparcie. Sytuacja jest trudna, jednak nikt nie zamierza się poddawać. Wszystkim zależy na uratowaniu polskiego żużla.

- Już teraz wiemy, że po drodze napotkamy z całą pewnością na wiele kolejnych problemów, ale powiedzieliśmy sobie wspólnie, że będziemy je krok po kroku rozwiązywać. Chcemy uratować te rozgrywki - dodał Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Sezon w 2. Lidze Żużlowej ma ruszyć na początku sierpnia.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus