Klucz do meczu (4): Dyspozycja Gomólskiego okaże się decydująca dla losów spotkania ?

15.09.2020, 08:50

W czwartek o godzinie 19 żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk powalczą na wyjeździe o ligowe z zespołem Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Przed rokiem świetne spotkanie przy ulicy Wrzesińskiej odjechał Kacper Gomólski. Popularny "Ginger" był jednym z ojców sukcesu Wybrzeża, które triumfowało w grodzie Lecha 49:40. Jak będzie tym razem?

1) Jacob Thorssell - W sezonie 2019 podczas pamiętnej wygranej w Gnieźnie, Jacoba zabrakło w składzie. Szwed borykał się wówczas z kontuzją, której doznał podczas przedsezonowych jazd na motocrossie. W tym roku Thorssell wielokrotnie już udowadniał, że lepiej czuje się na wyjazdach aniżeli na domowym torze, będąc liderem Zdunek Wybrzeża między innymi podczas meczu w Daugavpils, Toruniu czy Łodzi. Z pewnością stać 27-latka na solidną zdobycz punktową w Gnieźnie, która miejmy nadzieje przełoży się na korzystny rezultat naszej drużyny w pierwszej stolicy Polski. 

2) Kacper Gomólski - Popularny "Ginger" to wychowanek gnieźnieńskiego Startu, dla którego owal przy ulicy Wrzesińskiej nie ma większych tajemnic. W marcowym spotkaniu przed rokiem Gomólski spisał się świetnie, dorzucając do dorobku Wybrzeża aż 12 punktów i bonus, będąc obok Krystiana Pieszczka najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Mirosława Berlińskiego. Tegoroczny sezon nie jest łatwy dla Kacpra i na pewno będzie chciał się przypomnieć swojej dawnej publiczności, dokładając ważne punkty do dorobku gdańskiego Wybrzeża. 

3) Krystian Pieszczek - W ostatnim czasie dyspozycja "Krychy" to prawdziwa sinusoida. Bardzo dobry mecz u siebie z Apatorem, męczarnie w Łodzi i świetny mecz domowy z Bydgoszczą. Wychowanek Wybrzeża ze średnią 1,943 na wyścig jest w tej chwili piętnastym zawodnikiem w statystykach eWinner 1. ligi. To wynik na pewno poniżej możliwości Pieszczka, którego potencjał sięga zdecydowanie wyżej, a w jego zasięgu są znacznie lepsze liczby. Bolączką Krystiana w tym roku są przede wszystkim wyjazdy, gdzie zdobywa średnio zaledwie 1,455 pkt. na bieg. Miejmy nadzieję, że choć trochę nawiążę do wyniku przed rokiem, kiedy to w Gnieźnie wywalczył aż 13 punktów. 

4) Adrian Gała - 25 - latek powraca do składu Startu po absencji podczas meczu wyjazdowego w Tarnowie, gdzie zastąpił go Kevin Fajfer. Wychowanek Startu spisuje się w tym sezonie słabiej aniżeli w roku ubiegłym, jednak zwłaszcza na własnym torze będzie niezwykle groźny do zatrzymania. Popularny "Henio" doskonale wie, że dobrym występem z gdańskim Wybrzeżem, mocno przybliży się do podstawowego składu Startu na końcówkę sezonu eWinner 1. ligi. 

5) Oliver Berntzon - Szwed podobnie jak i jego krajan - Jacob Thorssell, zdecydowanie lepiej prezentuje się w tym roku na wyjazdach niż na domowym torze. Przyszłoroczny uczestnik cyklu Grand Prix już kilkukrotnie narzekał na owal w Gnieźnie, co jest mocno nie w smak włodarzom z Wielkopolski, którzy wyrazili swoją dezaprobatę w mediach. Nie wiadomo też jak na dyspozycję Berntzona wpłynie karambol w którym wziął udział w lidze szwedzkiej. 27-latek wprawdzie wystąpił jeszcze w jednym z biegów, jednak później wycofał się z dalszej rywalizacji, uskarżając się na dolegliwości zdrowotne. 

6) Timo Lahti - Dla doświadczonego Fina jest to pierwszy sezon w barwach gnieźnieńskiego Startu. O ile na wyjazdach nie zawsze spisuje się tak jak fani czerwono - czarnych by oczekiwali, tak u siebie Timo rzadko kiedy schodzi poniżej pewnego poziomu, osiągając najczęściej dwucyfrowe zdobycze punktowe. Na domowym owalu Lahti czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie, będac najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Startu. 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

27.09.2020, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 12 25 +204
2 KŻ Orzeł Łódź 12 20 +46
3 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 12 20 +47
4 Unia Tarnów 12 15 -22
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 14 -30
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 11 -58
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 6 -123
8 SK Lokomotiv Daugavpils 12 5 -64

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus