Kevin Juhl Pedersen z kontraktem w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk

14.11.2020, 17:00

Utalentowany 19-latek z Danii, Kevin Juhl Pedersen podpisał roczny kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Zawodnik ten sam chciał pokazać się w Polsce, jako klub damy mu możliwość treningów i nie zamykamy szansy rozwoju.

Kevin Juhl Pedersen jest wychowankiem klubu z Holsted, w 2021 roku będzie reprezentował barwy zespołu z Grindsted, a także liczy na angaż w Szwecji. w ubiegłym sezonie zdobył 10 punktów w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii, ponadto był najskuteczniejszym zawodnikiem 1. Ligi duńskiej, osiągając średnią ponad 2 punkty na bieg.

W Zdunek Wybrzeżu są już inni młodzi zawodnicy, tacy jak Lukas Fienhage, Drew Kemp i Aleksandr Kajbuszew. Początkowo Pedersen nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu ligowego. - Menedżer zawodnika sam się do nas zgłosił. My prześledziliśmy jego wyniki i chętnie będziemy go gościć w Gdańsku. Jest to kontrakt bez ustalonych warunków finansowych, ale jak dobrze się pokaże, nic nie stoi na przeszkodzie by dostał szansę lub został wypożyczony. Od lat obserwujemy młodych zawodników. Chcemy żeby potrenował i życzymy mu rozwoju. W grę wchodziła również opcja wieloletniego kontraktu, ale na razie chcemy się lepiej poznać. Wszystko zależy od zawodnika - powiedział Mariusz Kędzielski, dyrektor klubu.

Sama możliwość treningów i pobierania cennych lekcji w Gdańsku jest dla Duńczyka bardzo dużą sprawą. - Jestem bardzo zadowolony z szansy, jaką otrzymałem w Wybrzeżu. Jazda w Polsce to jedno z moich największych żużlowych marzeń. Dodatkowo jednym z zawodników, których zawsze obserwowałem w Holsted był Rasmus Jensen. Mówił, że Wybrzeże to świetny klub, więc nie mogę się doczekać przyjazdu do Gdańska w 2021 roku - skomentował żużlowiec. - To młody zawodnik, który ma dobre opinie i jest uznawany za spory talent. Oczywiście wszystko zweryfikuje tor. Liczymy na to, że dostanie szansę - dodał menedżer Pedersena, Adrian Rosiński.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus