Karty historii (3): Mikkel Michelsen, Marek Cieślewicz

25.03.2020, 19:40

Wybrzeże Gdańsk w 2020 roku obchodzi 75-lecie klubu. Z tej okazji prowadzimy cykl Karty Historii. Zaprezentujemy 52 żużlowców, którzy na przestrzeni lat szczególnie wyróżnili się jeżdżąc dla naszego klubu. Kolejnymi wyróżnionymi są Mikkel Michelsen (Trójka Kier) i Marek Cieślewicz (Trójka Pik).

Tym razem zaczniemy od żużlowca, którego doskonale pamiętamy, gdyż jeździł u nas w 2018 roku. Dla Mikkela Michelsena miał to być sezon prawdy i rzeczywiście takim się okazał. Świetna, skuteczna jazda i średnia 2,340 spowodowały, że bardzo szybko zaczęliśmy za nim tęsknić. Mikkel Michelsen okazał się strzałem w dziesiątkę. Po tym jak zdobył 120 punktów dla Zdunek Wybrzeża, bardzo szybko zainteresowały się nim kluby ekstraligowe.

Drużynie nie udało się więc awansować do PGE Ekstraligi, jednak indywidualnie Michelsen szybko się w niej znalazł i do tego poradził sobie w najlepszej lidze świata. W Gdańsku zapamiętamy go jako wzór profesjonalisty, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Warte podkreślenia jest to, że wciąż stosunki pomiędzy zawodnikiem, a klubem są bardzo dobre i zawsze będzie mile widziany na gdańskim torze!

---

Kibice Wybrzeża Gdańsk, którzy chodzą na żużel od przynajmniej dwóch dekad z pewnością pamiętają Marka Cieślewicza. Nie trafił on najlepiej jeśli chodzi o czas przyjścia do Wybrzeża. Wówczas klub zmagał się z olbrzymimi problemami, jednak i tak zdecydował się dołączyć wraz z bratem Tomaszem do klubu - miał ostatecznie okazję jeździć w naszym klubie wraz z dwoma braćmi, bo dołączył do nich jeszcze Dawid.

Marek Cieślewicz, podobnie jak pozostali pochodzący z Trzemeszna bracia był znany jako niezwykle walecznie jeżdżący zawodnik, dla którego nie było straconych punktów. Mimo słabego sprzętu, potrafił w Ekstralidze osiągnąć jako junior średnią wyższą niż rok wcześniej w I lidze, a jego akcje potrafiły zadziwić największych optymistów z wypełnionych po brzegi gdańskich trybun. Z pewnością mógłby osiągnąć w żużlu więcej, gdyby nie problemy wychowawcze. Można go śmiało określić zmarnowanym zużlowym talentem.


Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus