Karol Żupiński wygrywa cykl NICE Cup!

27.09.2017, 20:06

Cykl Nice Cup 2017 zdominowany przez gdańszczan. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Karol Żupiński, natomiast tuż za nim uplasował się Aureliusz Bieliński. W dzisiejszych zawodach gdańszczanie nie znaleźli miejsca na podium.

W dzisiejszych zawodach w Pile na starcie stanęło zaledwie 10 żużlowców. Zabrakło między innymi kontuzjowanego Marcina Turowskiego. Pod nieobecność kolegi z drużyny obaj zawodnicy Zdunek Wybrzeże znakomicie rozpoczęli turniej. Po trzech seriach startów obaj mieli na swoim koncie po osiem punktów, a jedynym zawodnikiem, który potrafił odebrać gdańszczanom punkty był Szymon Szlauderbach.

Niestety gorzej dla naszych zawodników wyglądała końcówka zawodów. W wyścigu 12 z dużym impetem w bandę uderzył Żupiński, który próbował wyprzedzić Szaludebracha. Po upadku Karol uskarażał się na ból nogi w okolicy kostki i zrezygnował z dalszej jazdy. Pierwsze oględziny po wypadku wskazują na stłuczenie, jednakże dopiero zaplanowane na jutro prześwietlenie wskaże ewentualne konsekwencje upadku Karola.

Upadek w zawodach zaliczył również Bieliński, który zanotował uślizg w wyścigu finałowym. Ostatecznie gdańszczanie zajęli czwarte i piąte miejsce w dzisiejszych zawodach. Zdecydowanie lepiej wygląda klasyfikacja generalna w której zwyciężył Karol Żupiński, natomiast drugie miejsce zajął Aureliusz Bieliński. Zwycięzca cyklu otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 5 000,00 złotych.

Wyniki:
1. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) - 8+4 (2,3,1,2) - 1. miejsce w finale
2. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) - 5+3 (w,0,2,3) - 2. miejsce w finale
3. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) - 11+2 (3,2,3,3) - 3. miejsce w finale
4. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 11+w (3,2,3,3) - wykluczenie w finale
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 8 (3,3,2,w)
6. Jarosław Krzywosz (Stal-Met Kolejarz Opole) - 8 (2,1,3,2)