Karol Żupiński:"Szkoda jedynie wyścigu, kiedy przyjechałem do mety na drugim miejscu"

22.05.2019, 09:51

W rozegranej we wtorkowe popołudnie IV rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów pewną wygraną odnieśli juniorzy MRGARDEM GKM Grudziądz. Zdunek Wybrzeże Gdańsk zakończyło rywalizację na 4 miejscu, kolejny raz najlepiej punktującym zawodnikiem w naszym zespole był Karol Żupiński, który był zadowolony ze swojego występu na torze w Gdańsku

Karol Żupiński od początku sezonu zgodnie z oczekiwaniami jest liderem formacji juniorskiej naszej drużyny. W IV rundzie DMPJ, był najskuteczniejszym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk potwierdzając swoją formę. W całych zawodach lepszym dorobkiem punktowym mógł pochwalić się jedynie Damian Stalkowski.- Jestem jak najbardziej zadowolony z dzisiejszego występu, 11 punktów wywalczone na torze to satysfakcjonujący wynik. Szkoda jedynie wyścigu, kiedy przyjechałem do mety na drugim miejscu. Popełniłem wtedy błąd, który sprawił, że nie udało zdobyć się kompletu punktów – powiedział Żupiński.

W porównaniu do zeszłego sezonu wychowanek Zdunek Wybrzeża mocno poprawił starty, okazuje się, że nie jest to dzieło przypadku a efekt specjalnych treningów. - Nad startami pracuję od połowy zimowego okresu przygotowawczego, są to ćwiczenia mające na celu poprawić refleks, ale szczegóły co dokładnie robie zachowam dla siebie – dodał nasz rozmówca.

W ostatnim czasie do kadry naszego zespołu dołączył Oskar Rowecki, który póki co reprezentuje Zdunek Wybrzeże w zawodach młodzieżowych. Żupiński zdradził, że ma dobre relacje z nowym kolegom z drużyny. - Oskar to fajny chłopak, dobrze się dogadujemy. W wolnych chwilach w czasie zawodów, dużo ze sobą rozmawiamy i pomagamy sobie wzajemnie. Na chwilę obecną nie mieliśmy jeszcze okazji pojeździć razem na treningu, ale na zawodach młodzieżowych startowaliśmy już razem w parze – stwierdził niespełna 17 letni żużlowiec.

W niedzielę naszą drużynę czeka wyjazd do Łodzi, nasi młodzieżowcy myślami są już przy meczu ligowym. Karol Żupiński, miał już w tym roku okazję ścigać się na łódzkiej Motoarenie. - Mamy plan przygotowań do tego spotkania, aby być jak najlepiej przygotowanym do startu na torze w Łodzi. Ostatnim razem fajnie mi się tam jeździło, ale musiałem zmierzyć się z bardzo trudnymi przeciwnikami – zakończył wychowanek naszego klubu.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus