Karol Żupiński powołany do żużlowej reprezentacji Polski

27.11.2019, 13:49

Poznaliśmy reprezentację Polski na sezon 2020. Miło nam poinformować, że do kadry juniorów został powołany Karol Żupiński. Dla naszego wychowanka jest to pierwsze powołanie w karierze.

Karol Żupiński zadebiutował w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk w czerwcu 2018 roku. Od tego czasu wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych i dzięki temu zwrócił uwagę trenera żużlowej reprezentacji Polski na swoją osobę. Dla 17-latka to ogromne wyróżnienie, radości nie ukrywa także Mirosław Berliński.

- Cieszymy się, że wychowanek naszego klubu znalazł uznanie w oczach trenera kadry narodowej. To ogromne wyróżnienie i bodziec dla Karola do jeszcze cięższej pracy na treningach. Na zgrupowaniach będzie mógł podglądać najlepszych zawodników w naszym kraju. Jesteśmy przekonani, że zaprocentuje to w niedalekiej przyszłości - mówi szkoleniowiec Zdunek Wybrzeża.

Żupiński w kadrze spotka m.in. czołowych młodzieżowców PGE Ekstraligi: Dominika Kuberę, Wiktora Lamparta, Jakuba Miśkowiaka i Wiktora Trofimowa. W najlepszej lidze świata startują także tacy zawodnicy jak Mateusz Bartkowiak, Norbert Krakowiak czy Przemysław Liszka.

Skład reprezentacji Polski juniorów:
- Mateusz Bartkowiak
- Mateusz Cierniak
- Norbert Krakowiak
- Igor Kopeć-Sobczyński
- Dominik Kubera
- Wiktor Lampart
- Przemysław Liszka
- Jakub Miśkowiak
- Wiktor Trofimow
- KAROL ŻUPIŃSKI.

Źródło: WP SportoweFakty

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus