Karol Żupiński: Chcę jak najwięcej jeździć z seniorami

08.11.2018, 09:27

Dla Karola Żupińskiego kolejny sezon może być bardzo ważny, gdyż będzie musiał się zmierzyć z większymi oczekiwaniami. Wychowanek Wybrzeża chce jak najwięcej ścigać się z bardziej doświadczonymi zawodnikami, by rozwinąć swoje umiejętności.

Karol Żupiński, to obok Mikkela Becha jedyny zawodnik, który został w Zdunek Wybrzeżu na 2019 rok. Po debiucie w minionym sezonie, kibice naszego klubu mają duże oczekiwania i nadzieje wobec wychowanka.
 
Żupiński ma być liderem formacji juniorskiej naszego klubu. - Jeszcze nie do końca wiadomo kto będzie trzecim juniorem. Czekamy na oficjalną informację, ale niezależnie jaki będzie to zawodnik, ja mam nadzieję, że będzie mocny, byśmy mogli tworzyć silną formację na tle ligi - powiedział Karol Żupiński.
 
Już w ubiegłym sezonie, poza imprezami ligowymi i juniorskimi, Karol Żupiński miał okazję startować w turniejach przeciwko seniorom. - To zupełnie inna jazda niż ma to miejsce w turniejach dla juniorów. Czuję, że chcę jeździć jak najwięcej z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Chcę z tego korzystać jak najwięcej bo czuję, że to poprawia moje umiejętności - ocenił.
 
Przykładem dobrej, skutecznej jazdy przeciwko dużo bardziej doświadczonym zawodnikom był Memoriał Henryka Żyto, kończący sezon. - Z jednej strony można powiedzieć, że poszło mi tam dobrze. Bardzo cieszyłem się z poszczególnych zwycięstw biegowych, ale wiem, że stać mnie na jeszcze więcej i ciągle odczuwam niedosyt - stwierdził.
 
Każdy kolejny rok, to wzrastające oczekiwania. Żużlowiec, przed którym jeszcze pięć sezonów w gronie juniorów, chce wyjść naprzeciw nich. - Ważne, by każdego roku zdobywać coraz więcej punktów w poszczególnych zawodach. Dążę do tego, ale jak będzie jeszcze nie wiadomo - podsumował Żupiński.
 

Autor: M.

Następny mecz:

24.03.2019, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus