Karol Żupiński: Bardzo chciałbym wyjechać w turnieju Grand Prix

05.10.2019, 09:59

Karol Żupiński w piątek miał okazję trenować na toruńskiej Moto Arenie przed turniejem Grand Prix. Nasz wychowanek będzie rezerwowym podczas zawodów, które wyłonią Indywidualnego Mistrza Świata.

Jak dotąd Karol Żupiński nie miał okazji do tego, by z bliska zobaczyć wielki żużel. - Bardzo się cieszę z tej nominacji i z tego, że mogę być na Grand Prix jako zawodnik - powiedział wychowanek Wybrzeża Gdańsk, który w parku maszyn bedzie oczekiwał na jazdę.

Prawdziwe emocje będą miały miejsce w sobotę, jednak już w piątek junior Zdunek Wybrzeża mógł podpartywać najlepszych. - Jeśli chodzi o samą atmosferę, to na razie nie odczuwam zbytnio różnicy. W sobotę przede wszystkim bardzo chciałbym wyjechać na tor w takim turnieju, jak Grand Prix. Jestem pewien, że celem każdego jest wystąpić w turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Świata - dodał.

Dla młodego zawodnika, możliwość obcowania z najlepszymi na świecie to bardzo duże doświadczenie. - Ja przede wszystkim patrzę na to, jak inni, bardziej doświadczeni zawodnicy jeżdżą na torze i którą ścieżką jedzie się najszybciej - podsumował Karol Żupiński.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus