Karnetowa Tarcza Antykryzysowa ver. 2020

30.04.2020, 12:41

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi karnetów na sezon 2020, w sytuacji w której prawdopodobny jest start rozgrywek ligowych bez udziału publiczności, przedstawiamy oświadczenie Zarządu GKŻ Wybrzeże.

Szanowni Państwo,

Nie ukrywamy, że znaleźliśmy się w sytuacji, której nikt z nas nie był w stanie przewidzieć. Wirus, który jeszcze w styczniu wydawał się być lokalnym problemem w Azji, sparaliżował nasze życie prywatne i zawodowe. Dziś wszyscy mierzymy się z trudnościami, których nie umieliśmy sobie nawet wyobrazić i kiedy chcielibyśmy szykować się do kolejnego meczu ligowego, musimy zastanawiać się czy sezon 2020 w ogóle się odbędzie i w jakiej formie. Dlatego też przepraszamy, że dopiero dziś poruszamy temat zakupionych przez Państwa karnetów, ale cały czas wierzymy, że choć z opóźnieniem to rozgrywki ligowe się rozpoczną.

Intencją każdego klubu sportowego, każdego sportowca, są występy dla kibiców. To dla Państwa pracujemy, a zawodnicy ciężko trenują. Nie ma większej nagrody niż widok wypełnionych po brzegi trybun, wiwatujących po wygranej naszego zespołu. Dlatego też wraz z przedstawicielami innych klubów pierwszoligowych podjęliśmy około czterech tygodni temu decyzję, że udział w rozgrywkach ligowych jest uzależniony od Państwa obecności na trybunach. Wierzyliśmy wówczas w stopniowe wygaszanie pandemii, co miałoby nam pozwolić wrócić do normalnego trybu funkcjonowania już w wakacje. Niestety rzeczywistość okazuje się trudniejsza niż przewidywaliśmy i musieliśmy zweryfikować nasze poglądy. Jako Zarząd klubu żużlowego odpowiadamy nie tylko za wynik sportowy, ale przede wszystkim za funkcjonowanie klubu - za zatrudnionych mechaników, toromistrza, trenera, czy chociażby za bieżące regulowanie opłat za media. Musimy również pamiętać, że zawodnicy zatrudniają mechaników, którzy stracą środki do życia jeśli sezon miałby się nie odbyć. Mając na uwadze powyższe wraz z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz innych klubów postanowiliśmy podjąć rozmowy o rozpoczęciu sezonu 2020 w połowie lipca, nawet w sytuacji braku możliwości wpuszczenia kibiców.

Oczywiście w tym momencie nasze założenia są wstępne, a ostateczna decyzja zostanie podjęta jedynie w przypadku, w którym będziemy w 100% pewni, że stać nas na przejechanie całego sezonu i regulowanie wszelkich zobowiązań. Obecnie trwa szczegółowa analiza przychodów i kosztów na najbliższe miesiące. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż założenie o rozpoczęciu rozgrywek nawet bez udziału publiczności nie oznacza, że chcemy cały sezon przejechać przy pustych trybunach. Wierzymy, że stopniowe odmrażanie naszego życia, które jest możliwe dzięki odpowiedzialnej postawie nas wszystkich, dojdzie do etapu, w którym kluby sportowe będą mogły wpuszczać na trybuny pewną ilość kibiców. Być może będzie to miało miejsce już w lipcu. W takim wypadku oczywiście pierwszeństwo wstępu zachowają posiadacze karnetów.


Podsumowując pragniemy podkreślić, iż rozumiemy Państwa zniecierpliwienie i przedstawić proponowane przez nas rozwiązania w dwóch wariantach:

Wariant I - rząd podejmuje decyzję o wyrażeniu zgody na obecność ograniczonej liczby kibiców w imprezach kulturalnych i sportowych przed 15 lipca 2020 - Wszystkie zakupione karnety zachowują ważność!

 

Wariant II - do 15 lipca 2020 nie zostaje podjęta decyzja o wyrażeniu zgody na wstęp kibiców na imprezy sportowe i kulturalne. Sezon żużlowy rozpoczyna się bez udziału publiczności lub e-Winner I Liga Żużlowa nie ruszy w sezonie 2020 - Mają Państwo 4 opcje do wyboru!


Proponowane rozwiązania to:
1. Przekazanie przez kibica środków zainwestowanych w karnet jako cegiełkę na funkcjonowanie sportu żużlowego w Gdańsku - każdy taki gest z Państwa strony zostanie przez nas potraktowany jako wyraz wielkiego zaufania do klubu i będziemy niezmiernie wdzięczni za wybór właśnie takiego rozwiązania. Imię i nazwisko każdego z kibiców, który zdecyduje się na taki gest zostanie umieszczone na naszej stronie internetowej (o ile kibic wyrazi na to zgodę), a na adres darczyńcy zostanie przesłany specjalny, niedostępny w ogólnej sprzedaży, upominek.
Dodatkowo każda z osób, która zdecyduje się przekazać symboliczną cegiełkę otrzyma prawo do wstępu na mecze sezonu 2020 (o ile ten ruszy), jeśli możliwość wpuszczania publiczności zostałaby dopuszczona już w trakcie trwania sezonu 2020.

2. Przeniesienie karnetu na sezon 2021 - w takim wypadku zakupiony przed sezonem karnet będzie ważny w sezonie 2021 niezależnie od ligi w jakiej klub będzie startował oraz systemu rozgrywek. W przypadku jeśli cena karnetu na sezon 2021 będzie dla danej osoby niższa niż w 2020, klub zwróci różnicę w postaci vouchera na zakupy w oficjalnym klubowym sklepie, natomiast jeśli cena karnetu w kolejnym roku będzie wyższa niż w sezonie 2020 różnicę nabywca będzie mógł potraktować tą sytuację jako prezent od klubu. Zaznaczamy, iż podjęcie decyzji o przeniesieniu karnetu sprawi, iż w sezonie 2020 będzie on nieaktywny nawet jeśli publiczność będzie mogła wrócić na trybuny w pewnym etapie sezonu.

3. Wymiana karnetu na sezon 2020 na voucher do klubowego sklepu - jeśli nie zdecydują się Państwo ani na przekazanie cegiełki na rzecz klubu, ani na przeniesienie karnetu na kolejne rozgrywki, istnieje trzecia możliwość, którą jest zamiana karnetu na voucher do klubowego sklepu. Wartość vouchera to 125% wartości zakupionego karnetu.

4. Zwrot środków za zakup karnetu - ostatnia możliwość to zwrot środków finansowych za zakup karnetu na podstawie dowodu zakupu.


Podsumowując pragniemy jeszcze raz podziękować za Państwa wyrozumiałość i cierpliwość, ale sytuacja jest dynamiczna i zmienia się każdego dnia. Dlatego też z realizacją któregoś z proponowanych wyżej rozwiązań będziemy czekać do momentu ostatecznej decyzji o starcie rozgrywek bez udziału publiczności lub odwołania rozgrywek. Wówczas również przedstawimy sposób postępowania przy wyborze którejkolwiek z opcji. Do tego czasu wszystkie zakupione karnety zachowują ważność!


Zarząd GKŻ Wybrzeże

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus