Kandydaci na żużlowców rozpoczęli obóz w Przywidzu

28.01.2018, 16:26

Dziesięciu adeptów z Młodzieżowej Szkoły Żużlowej rozpoczęło dziś tygodniowy obóz sportowy w Przywidzu. Uczestników czekają codzienne treningi, zabawy oraz nauka. Zgrupowanie jest kolejnym etapem selekcji i przygotowań Młodzieżowej Szkoły Żużlowej przed sezonem 2018.

Od początku grudnia adepci Młodzieżowej Szkoły Żużlowej pilnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu żużlowego. W tym momencie grupa liczy już 19 członków, którzy trzy razy w tygodniu trenują pod okiem trenera Jarosława Hulko. Dwa treningi odbywają się na sali gimnastycznej, natomiast jeden poświęcony jest zajęciom na macie judo. To jednak nie wszystko. Poza regularnymi treningami adepci uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez mechaników Eryka Jóźwiaka oraz Macieja Pawłowskiego, natomiast ich rodzice biorą udział w spotkaniach z dietetykami.

Efektem obecnych działań ma być odpowiednie przygotowanie i selekcja grupy zawodników, którzy już od kwietnia rozpoczną treningi na żużlowym torze. Decyzję o tym, którzy adepci zostaną przypisani do poszczególnych klas motocykli podejmie trener Lech Kędziora. Jednakże zanim to nastąpi grupa najmłodszych gdańskich żużlowców udała się na zimowy obóz do Przywidza. Mini zgrupowanie potrwa tydzień, a udział w nim wzięło 10 przyszyłych zawodników. Wyjazd przeznaczony był dla chętnych.

Niezależnie od trwających przygotowań gdańscy trenerzy nadal poszukują kandydatów na żużlowców. Tym razem jednak wymagania są ściśle określone - Szukamy chłopców w wieku 13-15 lat, którzy chcieli by spróbować swoich sił w sporcie żużlowym. Preferowani będą kandydaci średniego wzrostu o sportowej budowie ciała. Po zakończeniu ferii wraz z Dominikiem Kossakowskim, Karolem Żupińskim oraz Bartkiem Tyburskim odwiedzimy kilkanaście pomorskich szkół, gdzie będę przekonywał chłopców, że warto się do nas zgłosić - powiedział trener Lech Kędziora. Niezależnie od wizy trenera kandydaci mogą zgłaszać się od poniedziałku do piatku w godzinach 9.30 - 16.30 do siedziby klubu przy ulicy Zawodników 1. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem (58) 305-12-25. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus