Kamil Marciniec gotowy podjąć rękawicę. Średnia ponad 1,0, to dla niego minimum

07.11.2021, 11:16

Kamil Marciniec, który w ubiegłym sezonie występował głównie w zawodach młodzieżowych i w DMPJ miał średnią ponad 1,8 punktu na bieg dołączył do Zdunek Wybrzeża i chce rozwinąć w nim swoją karierę. 

Kariera Kamila Marcińca w początkowych latach rozwijała się prawidłowo. Ostatnio jednak nie robił w lidze takich postępów, jakie by mógł. - To było spowodowane tym, że nie miałem regularności jazdy i objeżdżenia na różnych torach. Dwa lata temu jeździłem w Apatorze regularnie i niektóre zawody, jak na przykład w Gdańsku były pozytywne, ale ostatni sezon to same zawody juniorskie, do tego na początku sezonu miałem pozytywny test na COVID, nie mogłem jeździć w sparingach i już na samym początku zostały mi podcięte skrzydła - zauważył.

Junior, dla którego będzie to ostatni sezon w gronie juniorów zdecydował się więc na powrót do eWinner 1. Ligi. Wybrał ofertę z Gdańska. - To dla mnie ostatni rok juniora i jeśli nie udałoby się zrobić dużego progresu, to dużo ciężej byłoby wejść w wiek seniora. Średnia 1 punkt na bieg, to dla mnie takie minimum. Jazda na tym poziomie rozgrywek, to dla mnie możliwość ciągłych startów w zawodach ligowych, a systematyczne występy wpłyną na mój rozwój - ocenił.

Plusem dla Marcińca jest znajomość gdańskiego toru. Miał w ostatnim czasie sporo okazji do jazdy na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. - Ostanie dwa lata w zawodach juniorskich i ligowych mogłem zaliczyć do udanych. Nie miałem nigdy problemów z jazdą na tym owalu - podkreślił Kamil Marciniec.

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus