Jóźwiak i Jensen po meczu w Bydgoszczy

13.08.2022, 12:07

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 34:56. Ponad połowę punktów dla naszej drużyny zdobył Rasmus Jensen, który żałował, że nie udało się wywalczyć kompletu. Menedżer Eryk Jóźwiak przyznał, że z jedną "armatą" nie dało się powalczyć o lepszy rezultat.

Eryk Jóźwiak: Nie da się trzymać wyniku jednym zawodnikiem. W pierwszej fazie zawodów jeszcze jakoś to wyglądało, ale w drugiej części gospodarze odjechali, a my nie mieliśmycej wię "armat". Nie było czym strzelać. To generalnie był dla nas wymagający sezon, natomiast jeszcze go nie kończymy. Pozostaje nam czekać do piątku na rozstrzygnięcia w Zielonej Górze.

Pamiętajmy, że Kuba Jamróg jest po operacji. Co prawda fizycznie już w miarę doszedł do siebie, ale potrzeba, by głowa dojechała. Czy z Adrianem Gałą byłoby lepiej? Jest to tylko gdybanie, ale oczywiście byłby to jeszcze jeden do brydża. Mielibyśmy większe pole manewru. Timo Lahti na początku obierał złe ścieżki, później pogubił się sprzętowo. Nie był to ten zawodnik, którego mieliśmy w poprzednich meczach. Zobaczymy czy będzie miał jeszcze okazję się poprawić w tym sezonie.

Juniorzy nie byli naszą piętą achillesową. Tym razem zrobili to, co mieli zrobić. Taki był plan na cały sezon - nie przegrywać wyścigów młodzieżowych. To cieszy, tym bardziej na wyjeździe. 

Rasmus Jensen: Szkoda tego dwumeczu. Pojechaliśmy dobrze na własnym torze, ale teraz możemy tylko usiąść i się pomodlić, by Orzeł nam pomógł w Zielonej Górze. Żałuję, bo indywidualnie było blisko kompletu. Zabrakło trzech punktów... Mam jednak nadzieję, że będę miał jeszcze w tym sezonie okazję do ataku na maksymalną zdobycz.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus