Josh Pickering żużlowcem Energi Wybrzeża Gdańsk

05.07.2024, 15:02

Josh Pickering został żużlowcem Energi Wybrzeża Gdańsk. 27-letni Australijczyk będzie sprawdzany w pozostałych meczach pod kątem kandydatury do składu w sezonie 2025.

Josh Pickering urodził się 30 listopada 1996 roku w Heddon Greta leżącym w najstarszym i najbardziej zaludnionym australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Przygodę z motocyklami zaczynał od dirtbike.

- Można powiedzieć, że dorastałem z takimi zawodnikami jak Brady Kurtz, Jack Holder, Max Fricke. Chciałem jeździć profesjonalnie i z tego żyć. Żużel był najrozsądniejszą opcją, ale wiązał się z opuszczeniem Australii - mówi Josh.

W 2017 roku Pickering trafił do Wielkiej Brytanii i podpisał kontrakt z Edinburgh Monarchs. W zespole Championship przeszedł drogę od rezerwowego do gwiazdy zespołu, w którym startuje do dziś. Przebił się też do Premiership, czyli na najwyższy szczebel rozgrywek, gdzie startował dla Sheffield Tigers, King's Lynn Stars i ponownie dla Sheffield, z którym w minionym roku świętował mistrzowski tytuł.

W Polsce Australijczyk próbował swoich sił w sezonie 2019, gdy na najniższym szczeblu ścigał się dla Cellfast Wilków Krosno. W dwóch meczach uzyskał średnią biegową 1,667. Na nasze tory wrócił po pandemii, w sezonie 2022. W barwach Kolejarza Rawicz, ponownie na trzecim szczeblu, w dziewięciu meczach osiągnął średnią 2,111 i był piątym zawodnikiem ligi. W minionym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno. Na początku rozgrywek doznał urazu, ale ostatecznie wystąpił w dziewięciu meczach i uzyskał średnią 1,692.

- Brakowało mi regularności jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Potrafiłem zdobyć dwucyfrówkę, a innym razem znacznie słabiej. Obecnie czuję się bardzo dobrze i czerpię radość z jazdy. W Sheffield mam okazję jeździć m.in. z Chrisem Holderem i czuję, że cały czas progresuję. Chcę wrócić do regularnej jazdy w Polsce, szczególnie w kolejnym sezonie. Mam nadzieję, że w barwach Energi Wybrzeża pokażę się z dobrej strony! - mówi Josh.

fot. Taylor Lanning. Zdjęcie do wykorzystania wyłącznie za zgodą autora

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża  Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

19.07.2024, 18:00 / Rybnik

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 22 +96
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 18 +119
3 Innpro ROW Rybnik 10 17 +24
4 Cellfast Wilki Krosno 11 15 -10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 11 15 -4
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 9 -54
7 Texom Stal Rzeszów 12 9 -47
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 3 -124

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus