Jensen 3. w Zlatej Prilbie, Lahti 6.

25.09.2022, 18:52

Rasmus Jensen zajął 3. miejsce w turnieju Zlata Prilba, rozgrywanym w Pardubicach dwa dni po finale SEC. Na 6. pozycji tę nietypową rywalizację ukończył Timo Lahti.

W posiadającym bogatą tradycję turnieju, zawodnicy ścigali się po sześciu z punktacją 5-4-3-2-1-0. W obsadzie pojawiło się 36 zawodników. 12 - w tym Timo Lahti i Rasmus Jensen -  miało zapewniony udział w ćwierćfinałach. Pozostali musieli wziąć udział w eliminacjach, w których podzielono ich na cztery gupy. Awans z nich zdobywało po najlepszych trzech przy czymy do punktacji liczono po dwa najlepsze wyścigi każdego z żuzlowców.

WYNIKI (za WPSportoweFakty.pl)

Eliminacje:

Grupa 1:

1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)

2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9 (0,4,5)

3. Eduard Krcmar (Czechy) - 6 (2,1,4)

---

4. Mads Hansen (Dania) - 6 (3,3,3)

5. Bartłomiej Kowalski (Polska) - 4 (4,d,ns)

6. Nick Skorja (Słowenia) - 4 (1,2,2)

R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 1 (1)

 

Grupa 2:

1. David Bellego (Francja) - 9 (5,4,-)

2. Luke Becker (USA) - 8 (4,2,4)

3. Niels Kristian Iversen (Dania) - 7 (2,5,2)

---

4. Daniel Gappmaier (Austria) - 6 (0,1,5)

5. Michele Paco Castagna (Włochy) - 6 (3,3,3)

6. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 2 (1,0,1)

 

Grupa 3:

1. Jaimon Lidsey (Australia) -  10 (5,2,5)

2. Matic Ivacic (Słowenia) - 8 (3,5,2)

3. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 8 (4,4,3)

---

4. Daniel Klima (Czechy) - 7 (2,3,4)

5. Jakub Valkovic (Słowacja) - 2 (0,1,1)

6 Jordan Dubernard (Francja) - 1 (1,0,0)

 

Grupa 4:

1. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (5,5,3)

2. Dimitri Berge (Francja) - 9 (4,4,5)

3. Nicolas Covatti (Włochy) - 7 (d,3,4)

---

4. Petr Chlupac (Czechy) - 5 (3,2,1)

5. Celina Liebmann (Niemcy) - 4 (2,1,2)

6. Norbert Magosi (Węgry) - 1 (1,0,0)

 

Bieg po biegu:

1. Woelbert, Kowalski, Hansen, Krcmar, Skorja, Lindbaeck

2. Bellego, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Gappmaier

3. Lidsey, Ellis, Ivacic, Klima, Dubernard, Valkovic

4. Lahti, Berge, Chlupac, Liebmann, Magosi, Covatti (d/6)

5. Woelbert, Lindbaeck, Hansen, Skorja, Krcmar, Kowalski (d/6)

6. Iversen, Bellego, Castagna, Becker, Gappmaier, Lewiszyn

7. Ivacic, Ellis, Klima, Lidsey, Valkovic, Dubernard

8. Lahti, Berge, Covatti, Chlupac, Liebmann, Magosi

9. Lindbaeck, Krcmar, Hansen, Skorja, Petrak, Kowalski (ns)

10. Gappmaier, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Bellego (ns)

11. Lidsey, Klima, Ellis, Ivacic, Valkovic, Dubernard

12. Berge, Covatti, Lahti, Liebmann, Chlupac, Magosi

 

***

 

Ćwierćfinały:

Grupa 1:

1. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 9 (2,4,5)

2. Jason Doyle (Australia) - 8 (4,3,4)

3. Kevin Woelbert (Niemcy) - 6 (5,0,1)

---

4. Bartosz Smektała (Polska) - 5 (d,5,0)

5. Luke Becker (USA) - 5 (3,2,2)

6. Oliver Berntzon (Szwecja) - 4 (1,1,3,)

 

Grupa 2:

1. Timo Lahti (Finlandia) - 9 (1,5,4)

2. Niels Kristian Iversen (Dania) - 8 (3,1,5)

3. Vaclav Milik (Czechy) - 8 (5,0,3)

---

4. Norick Bloedern (Niemcy) - 8 (4,4,1)

5. Krzysztof Buczkowski (Polska) - 5 (2,3,0)

6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 4 (d,2,2)

Grupa 3:

1. Dimitri Berge (Francja) - 9 (5,1,4)

2. Matej Zagar (Słowenia) - 9 (4,5,d)

3. Jaimon Lidsey (Australia) - 7 (3,4,3)

---

4. Rohan Tungate (Australia) - 6 (1,0,5)

5. Jan Kvech (Czechy) - 5 (2,3,2)

6. Eduard Krcmar (Czechy) - 3 (0,2,1)

Grupa 4:

1. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 10 (5,4,5)

2. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (4,5,2)

3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (2,3,4)

---

4. David Bellego (Francja) - 5 (1,2,3)

5. Matic Ivacic (Słowenia) - 4 (3,1,1)

6. Nicolas Covatti (Włochy) - 0 (-,-,-)

R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 0 (0,d,0)

 

Bieg po biegu:

13. Woelbert, Doyle, Becker, Ellis, Berntzon, Smektała (d/6)

14. Milik, Bloedern, Iversen, Buczkowski, Lahti, Lindbaeck (d)

15. Berge, Zagar, Lidsey, Kvech, Tungate, Krcmar

16. Bewley, Jensen, Ivacic, Lebiediew, Bellego, Petrak

17. Smektała, Ellis, Doyle, Becker, Berntzon, Woelbert

18. Lahti, Bloedern, Buczkowski, Lindbaeck, Iversen, Milik

19. Zagar, Lidsey, Kvech, Krcmar, Berge, Tungate

20. Jensen, Bewley, Lebiediew, Bellego, Ivacic, Petrak (d/6)

21. Ellis, Doyle, Berntzon, Becker, Woelbert, Smektała

22. Iversen, Lahti, Milik, Lindbaeck, Bloedern, Buczkowski

23. Tungate, Berge, Lidsey, Kvech, Krcmar, Zagar (d/5)

24. Bewley, Lebiediew, Bellego, Jensen, Ivacic, Petrak

 

Półfinały:

Grupa 1:

1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)

2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 9 (2,4,5)

3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (3,3,4)

---

4. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 5 (4,1,1)

5. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (d,2,3)

6. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (1,d,2)

 

Grupa 2:

1. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (3,5,4)

2. Timo Lahti (Finlandia) - 8 (5,0,3)

3. Vaclav Milik (Czechy) - 7 (0,2,5)

---

4. Dimitri Berge (Francja) - 7 (4,3,0)

5. Jason Doyle (Australia) - 6 (2,4,1)

6. Jaimon Lidsey (Australia) - 3 (1,1,2)

 

Bieg po biegu:

25. Woelbert, Ellis, Lebiediew, Bewley, Iversen, Zagar (d/6)

26. Lahti, Berge, Jensen, Doyle, Lidsey, Milik

27. Woelbert, Bewley, Lebiediew, Zagar, Ellis, Iversen (d)

28. Jensen, Doyle, Berge, Milik, Lidsey, Lahti

29. Bewley, Lebiediew, Zagar, Iversen, Ellis, Woelbert (ns)

30. Milik, Jensen, Lahti, Lidsey, Doyle, Berge

 

-

Mały finał:

Doyle, Zagar, Lidsey, Berge, Ellis, Iversen (d/6)

 

Finał:

Bewley, Milik, Jensen, Lebiediew, Woelbert, Lahti (d)

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus