Jakub Jamróg pojedzie w SEC Challenge

07.05.2021, 15:45

Jakub Jamróg jako jeden z dwóch Polaków został nominowany do startu w SEC Challenge, który odbędzie się w na torze Pardubicach. Do dalszej rywalizacji awansuje pięciu żużlowców i liczymy na awans szczególnie, że jeden z finałów SEC odbędzie się na torze w Gdańsku.

Jakub Jamróg jest wdzięczny za to, że został nominowany do SEC Challenge - Bardzo dziękuję władzom polskiego żużla za to, że w mocy utrzymane zostały kwalifikacje które należały mi się po finale Złotego Kasku w 2019 roku. Nikt nie mógł przewidzieć sytuacji pandemicznej, która spowodowała brak eliminacji do SEC w 2020 roku. Może niektórzy mogą myśleć, że ta nominacja nie jest dobra ze względu na moją aktualną dyspozycję, ale zawsze jak reprezentowałem barwy Polski, stawałem na pudle. Oby tak samo było w Pardubicach. To dla mnie duże wyróżnienie i duża szansa. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się odwdzięczyć i godnie reprezentować kraj - powiedział Jakub Jamróg.

Żużlowiec doskonale zna tor, na którym odbędzie się finał. - Od 2014 roku jeżdżę nieprzerwanie w lidze czeskiej i nie pamiętam roku, w którym nie jeździłbym w Pardubicach. Zawsze raz, a czasami i dwa razy jestem na tym torze czy to w lidze czy w Zlatej Prilbie. Mam duże doświadczenie z tego toru i będę starał się to wykorzystać - podkreślił.

Chociaż zawodnik Zdunek Wybrzeża legitymuje się średnią biegową 1,950, aktualna forma Jakuba Jamroga jest daleka od oczekiwań jego samego. - Ja wiem, że to nie jest tak jak powinno. Nie chcę tutaj szukać wymówek i mówić, że to wina urazu ręki, ale na pewno odczuwam ból po upadku w Tarnowie i jest dyskomfort na starcie. Nie jest to moja optymalna dyspozycja, ale na szczęście wiem, że jestem dobrze przygotowany. Kwestia obudzenia się i powrotu do formy, do czego dążę każdego dnia - zapowiedział Jamróg.

Brak meczu w obecny weekend to plus dla Jamroga. Będzie mógł odpocząć, a następnie w końcu pojechać przed gdańską publicznością. - Jak najbardziej jest to na plus. Gdyby były zawody, to bym się do nich przygotował, ale jest to pozytywna sprawa. Ja jestem osobą, która chłonie całą otoczkę. Istotą tego, dlaczego przyszedłem do żużla jest to, że jest to rywalizacja sportowa przy publiczności. Pierwszy raz odczuwam jazdę przy pustych trybunach i obniża to bardzo klimat całych zawodów. Czasami można czuć, że jedzie się po prostu z treningu na trening, dlatego jestem zadowolony z tego, że wraca to przynajmniej po części do normy - podsumował.

Lista startowa SEC Challenge (22 maja, Pardubice)
1. Timo Lahti (Finlandia)
2. Nicolas Covatti (Włochy)
3. Vadim Tarasenko (Rosja)
4. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
5. Aleksandr Loktaev (Ukraina)
6. Patrick Hansen (Dania)
7. Sergey Logachev (Rosja)
8. Jakub Jamróg (Polska)
9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
10. David Bellego (Francja)
11. Erik Riss (Niemcy)
12. Jacob Thorssell (Szwecja)
13. Josef Franc (Czechy)
14. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
15. Pontus Aspgren (Szwecja)
16. Patryk Dudek (Polska)
R1. Eduard Krcmar (Czechy)
R2. Hynek Stichauer (Czechy)

Cykl SEC 2021 składał się będzie z czterech turniejów. Odbędą się one w Bydgoszczy (12.06), Guestrow (26.06), Gdańsku (03.07) oraz Rybniku (10.07).

W związku ze startem Jakuba w powyższych zawodach zmieniła się też data meczu Zdunek Wybrzeża w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie z Ostrovią odbędzie się 24 maja o godz. 20:15, a nie 22 maja. 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

20.06.2021, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 9 16 +52
2 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 8 13 +88
3 ROW Rybnik 8 13 +65
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 11 +14
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 6 -5
6 Aforti Start Gniezno 7 6 -47
7 KŻ Orzeł Łódź 7 6 -6
8 Unia Tarnów 9 0 -161

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus