Jacob Thorssell złamał rękę

13.03.2019, 17:22

Fatalnie rozpoczął się sezon dla naszego nowego zawodnika - Jacoba Thorssella. Pozyskany z Falubazu Zielona Góra żużlowiec złamał rękę podczas treningu rowerowego w Hiszpanii. Szweda czeka dłuższa przerwa od uprawiania żużla.

25-latek jest już po badaniach i wczoraj przeszedł operację. Początkowe diagnozy nie są optymistyczne - wróci na tor dopiero za dwa miesiące. W pierwszej części rozgrywek Zdunek Wybrzeże Gdańsk będzie musiało sobie radzić bez jednego z podstawowych zawodników. To spory cios dla naszego klubu przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją w Gnieźnie.

Klub nie zamierza sprowadzać żadnego nowego żużlowca. Trener Mirosław Berliński wierzy w pozostałych zawodników i to oni będą musieli nosić ciężar wyniku na swoich barkach. Już niedługo do Gdańska przyjadą Joel Kling i Jonas Seifert-Salk. Obaj będą walczyć o miejsce w składzie drużyny na pierwszy mecz ligowy. Seifert-Salk był przewidzany do wypożyczenia na drugoligowe tory, ale w obecnej sytuacji nie będzie taka transakcja miała miejsca.

Jacobowi Thorssellowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Wierzymy, że wróci silniejszy i pomoże nam osiągnąć postawione cele na sezon 2019!

 

Autor: Sebastian

Następny mecz:

24.03.2019, 14:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus