Zdunek Wybrzeże najlepsze w IX rundzie DMPJ

07.08.2018, 16:26

Po blisko czterech godzinach rywalizacji żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zwyciężyli w IX półfinale DMPJ. Każdy z naszych żużlowców zgromadził na swoim koncie 8 punktów. Na podium stanęły także ekipy z Lublina i Tarnowa. Oskar Bober i Wiktor Lampart wywalczyli dziś komplety punktów.

Zawody obfitowały w bardzo wiele upadków. Do szpitala zostali odwiezieni Emil Peroń oraz Norbert Krakowiak. Tor w karetce opuścił także Dawid Rempała. Zawodnicy kilka razy pokazali bardzo ciekawą walkę. Rywali na dystansie mijali między innymi Marcin Turowski, Wiktor Lampart oraz Szymon Szlauderbach. W 12 odsłonie popis jazdy po szerokiej dał Davis Kurmis, który na ostatnim okrążeniu minął Denisa Zielińskiego. Startami imponował niespełna 16 letni Mateusz Cierniak. 

Bieg po biegu:

-Zegar dwóch minut wystartował za chwilę początek pierwszego biegu.

1.(63,68) Żupiński, Kossakowski, Wawrzyniak, Zieliński
Znakomity moment startowy pary Zdunek Wybrzeża. Duże odległości między zawodnikami na mecie.

2.(65,22) Lampart, Cierniak, Knapik (w), Peroń (w)
Na drugim łuku upadł Emil Peroń. Na tor wyjechała karetka. Nie wygląda to dobrze junior Motoru nie podnosi się z toru. W chwili przerwania wyścigu prowadził Mateusz Cierniak. Peroń niezdolny do dalszej jazdy, tor opuszcza w karetce. Tym razem w tym samym miejscu upadł Dawid Knapik, który popełnił błąd na wejściu w łuk. Knapik wykluczony. Podobny scenariusz jak w drugiej odsłonie tego biegu - Cierniak wygrał start, ale Lampart nie miał problemów z minięciem go na drugim łuku i wygrał ze sporą przewagą.

3.(65,81) Bogdanowicz, Kurmis, Krakowiak, Avgucevics
O wszystkim zadecydował moment startowy, duże odległości pomiędzy zawodnikami.

4. (66,88) Kossakowski, Turowski, Trofimov, Szlauderbach (w)
Bardzo ciasno na pierwszym łuku. Na torze leży Marcin Turowski dla którego zabrakło miejsca. Turowski szybko podniósł się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie tego biegu na tor upadł Szymon Szlauderbach, który chwilę wcześniej został minięty atakiem przy kredzie przez Turowskiego. Leszczynianin wykluczony z powtórki. Tym razem najepiej ze startu wyszedł Dominik Kossakowski. Turowski i Trofimov stoczyli walkę na łokcie na przeciwległej prostej z której zwycięsko wyszedł nasz zawodnik. Przerwa na równanie toru.

5. (66,40) Cierniak, Rolnicki, Wawrzyniak (d3), Lotarski (d4)
Defekt na starcie Lotarskiego, natomiast na 1 łuku drugiego okrążenia taki sam los spotkał Wawrzyniaka. Cierniak ponownie popisał się atomowym startem i wygrał.

6. (65,88) Lampart, Bober, KurmisMatjuszonoks
Kurmis na pierwszym okrążeniu jechał w kontakcie z parą Motoru, jednak później Lampart i Bober odjechali zawodnikowi Lokomotivu. 
Matjuszonoks nie liczył się w stawce.

7.(67,06) Bogdanowicz, Szlauderbach, Stalkowski, Pludra
Bardzo ciekawą walkę o wygraną stoczylli Bogdanowicz i Szlauderbach. Ostatecznie zawodnik Startu Gniezno dopiął swego na przeciwległej prostej 3 okrążenia.

8.(66,37) Rolnicki, Turowski, Kossakowski, Rempała (u)
w miejsce Knapika pojedzie Dawid Rempała Upadek Rempały na pierwszym łuku. Na szczęście młody zawodnik szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Rolnicki wygrał z dużą przewagą, kolejność ustalona po starcie. Przerwa na równanie toru.

9. (66,06) Bober, Wawrzyniak, Lotarski, 
Wyścig w trzyosobowej obsadzie. Lublinianie nie zdecydowali się na zmianę za kontuzjowanego Peronia. Kolejność ustalona zaraz po starcie. Bober wygrał z ogromną przewagą.

10. (67,28) Trofimov, Matjuszonoks, Pludra, Avgucevics (w)
Błąd 
Matjuszonoksa na ostatnim łuku, Pludra nie chciał wjechać w przeciwnika i położył motocykl. Obaj zawodnicy szybko podnieśli się z toru.

11. (67,13) Bogdanowicz, Turowski, Żupiński, Krakowiak (w)
Tym razem na tor upadł Norbert Krakowiak, który pojechał zbyt szerko na drugim łuku pierwszego okrążenia. Do zawodnika Startu Gniezno wyjechała karetka. Niestety Krakowiak podobnie jak Emil Peroń opuszcza tor w karetce. Turowski i Bogdanowicz stoczyli pasjonującą walkę kilkakrotnie zmieniając się prowadzeniem. Ostatecznie Bogdanowicz minął Turowskiego na początku ostatniego okrążenia. Żupiński został wypchnięty pod bandę na pierwszym łuku i nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Przerwa na równanie toru spowodowana chwilową awarią prądu na stadionie. Usterka została już naprawiona.

12. (67,11) Kurmis, Zieliński, Wawrzyniak, Avgucevics
Zawodnicy stali już pod taśmą, ale sędzia cofnął wszystkich do parku maszyn. Problemy techniczne za nami zawodnicy znów pod taśmą. Znakomita walka pomiędzy Kurmisem i ZIelińskim. Przez 3 okrążenia prowadził Zieliński, ale żużlowiec Lokomotivu od początku atakował po szerokiej i dopiął swego na ostatnim okrążeniu.

13. (67,22) Stalkowski, Rolnicki, Rempała, Lewandowski (u)
Rolnicki cały czas jechał blisko Stalkowskiego, ale nie był w stanie przeprowadzić ataku. Rempała i Lewandowski mieli problemy z płynnym pokonywaniem łuków. Lewandowski upadł na pierwszym łuku 4 okrążenia, wyniki zaliczone.

14. (66,49) Bober, Trofimov, Pludra (u3)
Ze strony lublinian pojedzie jedynie Oskar Bober. Upadek na pierwszym łuku zanotował Pludra, ale szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Duże róznice pomiędzy zawodnikami.

15. (68,07) Żupiński, TurowskiMatjuszonoksAvgucevics (w)
Upadek Avgucevicsa na 2 łuku 3 okrążenia. na szczęście młodemu łotyszowi nic się nie stało i szybko wstał z toru. Bieg został przerwany i za chwilę powtórka w 3 osobowej obsadzie. Kolejność ustalona zaraz po starcie, zawodnik Lokomotivu przyjechał daleko za parą Zdunek Wybrzeża. Przerwa na kosmetykę toru.

16. (68,53) Stalkowski, Zieliński, Lotarski 
Ze strony Startu Gniezno wystartuje jedynie Damian Stalkowski. Żużlowiec z Gniezna wygrywa z ogromną przewagą.

17. (67,55) Rolnicki, Cierniak, Szlauderbach, Pludra (w/2min)
Pludra nie stawił się na starcie i został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut. Kolejność ustanowiona już na pierwszym łuku. Szlauderbach nie potrafił zbliżyć się do pary z Tarnowa.

18. (67,53) Lampart, Kossakowski, Żupiński, Peroń (ns)
Po słabszym starcie Wiktor Lampart wykazał się dużym sprytem i przyciął do krawężnika na pierwszym łuku i minął obu naszych zawodników. Na wejściu w 2 łuk pierwszego okrążenia było bardzo ciasno i upadek zaliczył Żupiński, który szybko pozbierał się z toru i kontynuował jazdę. Nasi młodzieżowcy zakończyli już udział w zawodach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest już pewne wygranej w dzisiejszych zwodach !

19. (67,91) Trofimov, Szlauderbach, Lotarski, Zieliński
Trofimov wygrywa z ogromną przewagą. Szlauderbach przespał start, ale jednym manewrem minął obu rywali na przeciwległej prostej.

20. (67,40) Cierniak, Kurmis, Matjuszonoks
Za Dawida Knapika pojedzie Dawid Rempała. Upadek Dawida Rempały na 3 okrążeniu. Tarnowianin pojechał zbyt szeroko i wpadł w bandę Matjuszonoks nie chciał przejechać rywala i wypuścił motocykl, który uderzył w Rempałę. Karetka na torze. Ciekawa walka pomiędzy Cierniakiem i Kurmisem, zawodnik Unii Tarnów minął na drugim okrążeniu Kurmisa.

21. (66,78) Lampart, Bober, Bogdanowicz, Stalkowski
Bezproblemowa wygrana "Koziołków". Dzięki wygranej lublinianie zapewnili sobie 2 miejsce w dzisiejszych zawodach. 


Wyniki:

I, Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 24
1. Dominik Kossakowski (2*,3,1,2) 8+1
2. Karol Żupiński (3,1,3,1) 8
3. Marcin Turowski (2*,2,2,2*) 8+2

II. Speed Car Motor Lublin - 22
10. Wiktor Lampart (3,3,3,3) 12
11. Emil Peroń (w,-,-,-) 0
12. Oskar Bober (2*,3,3,2*) 10+2
25.Kacper Gosik

III. Grupa Azoty Unia Tarnów - 21
7. Mateusz Cierniak (2,3,2*,3) 10+1
8. Dawid Knapik (w,-,-,-) 0
9. Patryk Rolnicki (2,3,2,3) 10
24. Dawid Rempała (1,w) 1

IV. Aforti Start Gniezno - 18
16. Norbert Krakowiak (1,w,-,-) 1
17. Maksymilian Bogdanowicz (3,3,3,1) 10
18. Damian Stalkowski (1,3,3,0) 7
27. Michał  Lewandowski (u) 0

V. Fogo Unia Leszno - 15
19. Szymon Szlauderbach (w,2,1,2*) 5+1
20. Wiktor Trofimov (1,3,2,3) 9
21. Kacper Pludra (0,1,u,w) 1
28. Krzysztof Sadurski -

VI. Lokomotiv Daugavpils - 12
13. Davis Kurmis (2,1,3,2) 8
14. Elvis Avgucevics (0,u,0,w) 0
15. Ernest Matjuszonoks (0,2,1,1) 4

 

VII. MRGARDEN GKM Grudziądz - 11
4. Dawid Wawrzyniak  (1,d,2,1) 4
5. Denis Zieliński (0,2,2,0) 4
6. Damian Lotarski (d,1,1,1) 3

 

Autor: Tomasz

Następny mecz:

23.03.2019, 14:30 / Piła

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus