IV Memoriał Henryka Żyto dla Jensena i Klindta

27.03.2022, 17:30

IV Memoriał Henryka Żyto zakończył się wygraną Teamu 3P Logistics. Rasmus Jensen i Nicolai Klindt wygrali z kompletem punktów. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy Team Instal-Klima i Team Lotto. Zawody zostały zakończone po czterech seriach startów, ze względu na zły stan nawierzchni.

Zawody można oglądać na naszym kanale YouTube - IV Memoriał Henryka Żyto transmisja

- Zapraszamy do zapoznania się z wynikami dotychczasowych edycji turnieju - Historia Memoriału Henryka Żyto

- Składy potwierdzone. Nad morzem zabraknie Petera Ljunga, jego miejsce zajmie Lukas Fienhage. W barwach Team mimarkt.pl wystąpi również Krzysztof Lewandowski, który pierwotnie miał być rezerwowym w Team Drukarnia Piramida.

13:50 - Zawodnicy wyszli do prezentacji.

Klasyfikacja:

I. Team 3P Logistics: 20
9. Rasmus Jensen - 11+1 (3,3,3,2*)
10. Nicolai Klindt - 9+3 (2*,2*,2*,3)

II. Team Instal-Klima: 15
1. Adrian Gała - 8 (2,3,3,d)
2. Wiktor Trofimow - 7+1 (0,2*,2,3)

III. Team Lotto: 13
11. Rene Bach - 8+1 (1,3,2,2*)
12. Sam Jensen - 5 (0,1,1,3)

IV. Team Schmith: 11
3. Daniel Kaczmarek - 4+1 (1,1,2*,-)
4. Francis Gusts - 7 (3,0,3,1)
16. Marcel Krzykowski - 0 (d)

V. Team Percuro:9
5. Jakub Jamróg - 6+1 (3,2*,d,1)
6. Piotr Gryszpiński - 3 (0,3,u,-)

VI. Team Drukarnia Piramida: 9
13. Thomas Joergensen - 7 (1,2,1,3)
14. Karol Żupiński - 2 (0,u,0,2)

VII. Team mimarkt.pl: 5
7. Lukas Fienhage - 2 (2,-,w,-)
8. Krzysztof Lewandowski - 2+1 (1*,1,-,-)
18. Theo Bergqvist - 1 (w,1)

Rezerwa toru: Kamil Marciniec (w)

Bieg po biegu: 

1. (67,16) Gusts, Gała, Kaczmarek, Trofimov 4:2 
Równy start wszystkich zawodników, ale to startujący spod płotu Gusts najlepiej rozegrał pierwszy łuk i założył się na całą stawkę. W dalszej cześci wyścigu między żużlowcami były dość duże odległości.


2. (67,28) Jamróg, Fienhage, Lewandowski, Gryszpiński 3:3 
Jamróg wygrał start i od początku pewnie prowadził. Na miecie miał blisko pół prostej przewagi nad parą Team mimarkt.pl. Piotr Gryszpiński został na starcie i nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Przerwa na roszenie toru.


3. (65,34) Jensen, Klindt, Bach, Jensen 5:1
Duże zamieszanie na pierwszym łuku. Rasmus Jensen wypchnął pod płot zawodników Team Lotto, skorzystał na tym Klindt, który przy krawężniku dołączył do swojego kolegi z pary. W dalszej części wyścigu między zawodnikami były duże różnice.


4. (63,87) Gała, Trofimov, Joergensen, Żupiński 5:1 
Tym razem para Team Instal-Klima popisała się atomowym startem i bez problemu pokonała ekipę Team Drukarnia Piramida. Karol Żupiński przyjechał do mety daleko za resztą stawki. Przerwa na kosmetykę toru.


5. (65,06) Gryszpiński, Jamróg, Kaczmarek, Gusts 5:1 
Gryszpiński napędził się pod płotem i w szczycie pierwszego łuku wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał, aż do mety. Jamróg po słabszym starcie rozprawił się na trasie z rywalami z Team Schmith.


6. (65,32) Jensen, Klindt, Lewandowski, Bergqvist (w) 5:1 
W miejsce Lukasa Fienhage wystartuje Theo Bergqvist. Bergqvist został na starcie, jadąc daleko z tyłu na drugim łuku pojechał zbyt szeroko i wpadł w bandę. Szwed wykluczony z powtórki, ale na szczęście jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce dobry start Jensena, ale cały czas blisko niego jechał Lewandowski. Młody zawodnik Apatora Toruń popełnił błąd na ostatnim łuku i upadł. Dzięki czemu Klindt dojechał na drugiej pozycji. Lewandowski szybko pozbierał się z toru i przekroczył linię mety.


7. (64,41) Bach, Joergensen, Jensen, Żupiński (u) 4:2 
Bach najlepiej wystartował. Joergensen cały czas jechał blisko swojego rywala, ale nie mógł znaleźć na niego recepty. Żupiński upadł na pierwszym łuku drugiego okrążenia, ale szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Chwila przerwy na kosmetykę toru.


8. (64,44) Gała, Trofimov, Gryszpiński (u), Jamróg (d) 5:0
Defekt Jamroga na starcie. Tym razem Gryszpiński przespał start i jechał daleko z tyłu. Niestety na ostatnim łuku Gryszpiński wpadł w dziurę i z pełnym impetem wpadł w bandę. Po dłuższej chwili nasz zawodnik wstał z toru o własnych siłach. Kolejna przerwa na kosmetykę.

  
9. (64,91) Gusts, Kaczmarek, Bergqvist 5:1
Bergqvist w miejsce Lewandowskiego. Upadek Fienhage na wyjściu z drugiego łuku na drugim okrążeniu. Niemiec jechał na drugiej pozycji. Były zawodnik naszego klubu jest wykluczony z powtórki. Na szczęście wstał z toru o własnych siłach. W powtórce ogromne różnice między zawodnikami.


10. (65,28) Jensen, Klindt, Joergensen, Żupiński 5:1
Kolejność ustalona po wyjściu z pierwszego łuku, duże odległości między zawodnikami. Przerwa na kosmetykę toru.


11. (64,42) Trofimov, Bach, Jensen, Gała (d) 3:3
Defekt Gały zaraz po wyjściu spod taśmy. Trofimov dobrze wystartował i napędził się pod bandą, szybko uzyskując dużą przewagę.


12. (64,34) Klindt, Jensen, Gusts, Krzykowski (d) 5:1 
Krzykowski w miejsce Kaczmarka. Krzykowski zdefektował zaraz po starcie. Klindt od początku prowadził, za jego plecam jechał Gusts, ale Jensen poradził sobie z Łotyszem na początku drugiego okrążenia. Team 3P Logistic wciąz nie stracił punktu w tych zawodach. Przerwa na kosmetykę toru.


13. (65,28) Jensen, Bach, Jamróg, Marciniec (w) 5:1
Marciniec w miejsce Gryszpińskiego. Marciniec nie wyjechał na tor przed upływem dwóch minut i został wykluczony. Jamróg przespał start i nie był w stanie nawiązać walki z rywalami.


14. (66,16) Joergensen, Żupiński 5:0
Fienhage i Lewandowski wycofali się z dalszej rywalizacji. Karol Żupiński przez cały wyścig jeździł na jednym kole.

Po naradzie z zawodnikami sędzia podjął decyzję o zakończeniu zawodów. Zatem z kompletem punktów wygrywa Team 3P Logistic.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

21.04.2024, 14:00 / Ostrów Wlkp.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Texom Stal Rzeszów 1 2 +18
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 2 +13
3 Innpro ROW Rybnik 1 2 +6
4 Cellfast Wilki Krosno 1 2 +4
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 -4
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 1 0 -6
7 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 1 0 -13
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 -18

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus