IMEJ: gdańszczanie bez awansu, trzech Polaków w finale

06.07.2019, 18:24

Niestety żaden z zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie awansował do finału IMEJ. W gdańskiej rundzie kwalifikacyjnej odpadli zarówno Karol Żupiński, jak i Denis Zieliński. Awansowało trzech Polaków, Rosjanin i Brytyjczyk.

Po opadach deszczu gdański tor wyglądał zupełnie inaczej niż zazwyczaj, był bardziej przyczepny i musieli sobie na nim radzić zawodnicy z międzynarodowej stawki. Na torze pojawiło się szesnastu zawodników z ośmiu państw w tym czterech Polaków, z których dwóch reprezentowało Zdunek Wybrzeże.

Kibice mieli więc okazję zobaczyć zawodników z kilku egzotycznych żużlowo państw, jak choćby Ukraina czy Francja. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie Władimir Bogma, który popisał się świetnymi atakami już w swoim pierwszym starcie, niestety kosztem Denisa Zielińskiego.

Turnej zakończył się po 12. biegu, gdyż nad torem zaczął padać deszcz. Z kompletem punktów wygrał Roman Lachbaum, przed Jakubem Miśkowiakiem i Danielem Bewleyem. Awansowali też Mateusz Cierniak i Michał Curzytek, który pojechał w zaledwie 2 biegach. Niestety na trudnym torze nie poradzili sobie dwaj gdańszczanie. Karol Żupiński zakończył zawody na 9. miejscu, Denis Zieliński był dwunasty.

Wyniki:
1. Roman Lachbaum (Rosja) - 9 (3,3,3)
2. Jakub Miśkowiak (Polska) - 8 (3,3,2)
3. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 7 (2,2,3)
4. Mateusz Cierniak (Polska) - 7 (3,2,2)
5. Michał Curzytek (Polska) - 6 (3,3)
---
6. Dominik Moeser (Niemcy) - 5 (0,3,2)
---
7. Władimir Bogma (Rosja) - 5 (3,w,2)
8. Oleg Michaiłow (Łotwa) - 5 (1,1,3)
9. Karol Żupiński (Polska) - 4 (2,2,u)
10. Leon Flint (Wielka Brytania) - 4 (1,2,1)
11. Nathan Greaves (Wielka Brytania) - 3 (2,0,1)
12. Denis Zieliński (Polska) - 3 (2,1,0)
13. Gaetan Stella (Francja) - 2 (0,1,1)
14. Ernest Matjuszonok (Łotwa) - 2 (1,0,1)
15. Andriej Rozaliuk (Ukraina) - 1 (1,0,0)
16. Lukas Baumann (Niemcy) - 0 (w,-,-)
17. Patrik Mikel (Czechy) - 0 (d,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (62,60) Lachbaum, Bewley, Flint, Moeser
2. (63,28) Cierniak, Żupiński, Rozaliuk, Baumann (w/u3)
3. (64,75) Bogma, Zieliński, Michaiłow, Stella
4. (63,75) Miśkowiak, Greaves, Matjuszonok, Mikel (d4)
5. (64,00) Moeser, Żupiński, Stella, Matjuszonok
6. (64,25) Curzytek, Flint, Bogma (w), Mikel
7. (63,00) Miśkowiak, Bewley, Zieliński, Rozaliuk
8. (63,50) Lachbaum, Cierniak, Michaiłow, Greaves
9. (65,04) Curzytek, Moeser, Greaves, Zieliński
10. (64,75) Michaiłow, Miśkowiak, Flint, Żupiński (u4)
11. (64,15) Bewley, Cierniak, Stella, Mikel
12. (67,50) Lachbaum, Bogma, Matjuszonok, Rozaliuk

Sędzia: Pavel Vana.

Na torze w Holsted rozegrano kolejną rundę eliminacji, w której wystąpili zawodnicy z Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. Wśród nich wystąpił Jonas Seifert-Salk, który zdobył 8 punktów. Do awansu zabrakło mu trzech "oczek". Wygrał Frederik Jakobsen.

Wyniki rundy eliminacyjnej w Holsted (za Os Der Elsker Speedway / WP SportoweFakty):
1. Frederik Jakobsen (Dania) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Jason Joergensen (Dania) - 13 (3,2,3,2,3)
3. Jonas Jeppesen (Dania) - 12 (1,3,3,3,2)
4. Mads Hansen (Dania) - 11 (3,3,1,1,3)
5. Alexander Woentin (Szwecja) - 11 (2,3,1,3,2)
----------
6. Patrick Hansen (Dania) - 10 (2,2,2,2,2)
7. Tim Soerensen (Dania) - 8 (2,1,3,2,w)
8. Jonas Seifert-Salk (Dania) - 8 (1,1,2,3,1)
9. Matias Nielsen (Dania) - 6 (u,1,d,2,3)
10. Filip Hjelmland (Szwecja) - 6 (2,0,1,1,2)
11. Timi Salonen (Finlandia) - 5 (1,w,3,1,0)
12. Philip Hellstroem-Beangs (Szwecja) - 5 (0,2,2,0,1)
13. Anton Karlsson (Szwecja) - 3 (3,d,0,0,u)
14. Truls Kamhaug (Norwegia) - 3 (0,2,0,0,1)
15. Espen Sola (Norwegia) - 2 (1,1,0,w,0)
16. Christoffer Selvin (Szwecja) - 1 (0,0,1,w,-)
17. Christian Thaysen (Dania) - 1 (1)

Biegi z udziałem Jonasa Seiferta-Salka:
4. Karlsson, P.Hansen, Seifert-Salk, Hellstroem-Baengs
8. Jeppesen, Joergensen, Seifert-Salk, Selvin
9. Salonen, Seifert-Salk, Hjelmland, Sola
15. Seifert-Salk, Nielsen, M.Hansen, Kamhaug
18. Jakobsen, Woentin, Seifert-Salk, Soerensen (w)

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus