Hougaard i Szczepaniak zadowoleni z pierwszego treningu w Gdańsku

18.03.2018, 16:28

Patrick Hougaard i Michał Szczepaniak to dwaj nowi zawodnicy w kadrze Zdunek Wybrzeże Gdańsk na nadchodzące rozgrywki. Obaj pojawili się dziś na pierwszym treningu w Gdańsku. Korzystając z okazji zapytaliśmy o wrażenia po pierwszych jazdach oraz dalsze plany treningowe na ten tydzień.

Jako jeden z pierwszych na tor wyjechał dziś Patrick Hougaard. Duńczyk, który miniony rok spędził w Arge Speedway Wandzie Kraków, był pozytywnie zaskoczony dobrym stanem nawierzchni gdańskiego obiektu - Tor był naprawdę dobry. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę warunki atmosferyczne. Jest przecież bardzo zimno - powiedział nam zawodnik, który potwierdził słowa Renata Gafurova, że pod koniec treningu tor zaczął się delikatnie rozsypywać - Faktycznie tak było, ale generalnie muszę przyznać, że trener i toromistrz wykonali naprawdę bardzo dobrą robotę doprowadzając tor do takie stanu, jaki był dzisiaj - kontynuuował Patrick, który w środę i czwartek trenował już w chorwackim Gorican.

Zadowolony z dzisiejszego wyjazdu na tor był też Michał Szczepaniak. Dla zawodnika, który trafił do Gdańska z Euro Finannce Polonii Piła, był to pierwszy kontakt z motocyklem w tym roku - Na razie chodzi o to, by się rozjeździć i pokręcić kółka po tym, jak przez pół roku nie siedziało się na motocyklu. Do tego jest mróz i gdy tylko tor zaczyna się rozmrażać, tor zaczyna się wymagający. Lepsze jednak to, niż nic - powiedział nam zawodnik.

Na jutro zaplanowany został kolejny trening na gdańskim torze. Patrick Hougaard już dziś postanowił, że nie weźmie w nim udziału - Już dziś wracam do domu, gdzie wraz z moim mechanikiem skupimy się na przygotowaniu sprzętu. Dwa silnik już jutro wyślemy do serwisu. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie do Gdańska wrócę w czwartek - zakończył Duńczyk. Z naszego miasta na razie nie planuje wyjeżdżać natomiast Michał Szczepaniak - Kolejny trening już jutro i zobaczymy jak tor będzie się zachowywał, gdy jest cieplej. Co dalej, będziemy decydować na bieżąco. Jeśli będzie to możliwe będziemy trenować dalej - zakończył zawodnik.

 

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus