Gdański obiekt wymaga gruntownej modernizacji. Do klubu trafił raport

11.02.2021, 18:56

W połowie stycznia przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Ekstraligi Żużlowej - w osobach Leszka Demskiego i Andrzeja Polkowskiego - przyjechali do Gdańska, żeby wskazać jakich działań należy dokonać na stadionie w przypadku awansu Zdunek Wybrzeża do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obiekt wymaga gruntownej modernizacji.

Do naszego klubu trafił raport, który natychmiast został przesłany do władz miasta Gdańska, czyli właściciela obiektu. Ocena stadionu została oparta o regulaminy Polskiego Związku Motorowego (przede wszystkim regulamin licencyjny, regulamin torów i regulamin organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Polski). Okazało się, że obiekt wymaga gruntownej modernizacji. Kapitalny remont ma dotyczyć trybun (siedzenia, podłoże, schody). Przebudować należy również trybunę główną (ma pojawić się nowe zadaszenie). W raporcie pojawiło się też ujednolicenie nawierzchni w parku maszyn, stworzenie dodatkowych boksów, wydzielenie nowej strefy VIP, dodatkowych pomieszczeń dla obsługi i połączeń, wymianę elementów bandy oraz zakup certyfikowanego przykrycia toru.

Duże znaczenie ma powiększenie powierzchni i podniesienie standardu wieżyczki sędziowskiej. Trzeba powiększyć przestrzeń dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz nowe stanowiska dla komentatorów telewizyjnych i radiowych. Należy też wymienić oświetlenie toru oraz parku maszyn. Na liście wskazane zostały jeszcze inne elementy, których nie można pominąć przy przeprowadzaniu modernizacji.

- Niektóre wymagania są dla mnie trochę zaskakujące. Mam świadomość, że w PGE Ekstralidze wszystko musi być na wysokim poziomie, lecz na niektórych stadionach pewnych rzeczy nie da się zrobić. Ostatnio się dowiedziałem, że nawet toruńska MotoArena nie spełnia wszystkich wymogów - powiedział prezes Tadeusz Zdunek. - Prace na stadionie będziemy musieli wykonać etapami. Raport został przekazany do władz miasta, które wykazują bardzo dużą życzliwość wobec naszego klubu. Żużel jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin w Gdańsku. Myślę, że wspólnymi siłami - w przypadku awansu - przygotujemy stadion na starty w najwyższej klasie rozgrywkowej - skomentował sternik Zdunek Wybrzeża.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus