Gdański obiekt po wizytacji przedstawicieli PGE Ekstraligi

16.01.2021, 10:43

W czwartek odbyła się wizytacja gdańskiego stadionu pod kątem spełnienia warunków licencyjnych po ewentualnym awansie Zdunek Wybrzeża do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gościliśmy przedstawicieli PGE Ekstraligi, Urzędu Miasta, a także Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Stadion w Gdańsku obecnie nie spełnia wymogów licencyjnych na starty w najlepszej lidze świata. Ostatnia większa modernizacja miała miejsce w 1999 roku, więc są konieczne duże inwestycje po ewentualnym awansie Zdunek Wybrzeża do elity. Klub ambitnie podchodzi do nadchodzącego sezonu, zbudowany skład daje nadzieję na zwycięstwo w eWinner 1. Lidze. Władze Miasta poważnie odbierają deklaracje naszych działaczy, dlatego w czwartek odbyła się wizytacja obiektu.

Gościliśmy przedstawicieli Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz PGE Ekstraligi w osobach Leszka Demskiego i Andrzeja Polkowskiego. Na spotkaniu obecni byli również: dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu Adam Korol, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski oraz zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu Janusz Podraska. Oczywiście pojawił się też prezes Tadeusz Zdunek. To pierwszy etap prac w kierunku ewentualnej modernizacji obiektu.

- W porozumieniu z Urzędem Miasta i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zaprosiliśmy na stadion przedstawicieli PGE Ekstraligi, aby przeprowadzili weryfikację pod kątem wymagań PGE Ekstraligi. Chcemy wiedzieć z czym dokładnie będziemy musieli się zmierzyć w przypadku ewentualnego awansu. Na podstawie raportu, który otrzymamy w przyszłym tygodniu będziemy znali zakres prac do wykonania. To z kolei pozwoli na oszacowanie kosztów oraz czasu niezbędnego do sprostania zadaniu. Wspólnie z władzami Miasta chcemy opierać się na rzeczywistych danych, a nie na spekulacjach ile co może kosztować - mówi prezes Tadeusz Zdunek.

Wizytacja trwała kilka godzin, a stadion został skontrolowany w każdym najdrobniejszym szczególe. Tak dokładna analia przeprowadzona już dziś zapewnia spory zapas czasu na dokonanie ewentualnych modernizacji. Oczywiście przed naszą drużyną jeszcze długa droga do PGE Ekstraligi, ale ważne by nie rozpoczynać działań po sezonie, tylko podejść do tematu znacznie wcześniej.

- Inwestycje na stadionie są konieczne, więc musieliśmy zainteresować się tym tematem, aby mieć czas na działania. Prawdopodobnie nie uda się wszystkiego zrobić od razu, dlatego jeśli dojdzie do modernizacji to będzie ona rozłożona w czasie. Można powiedzieć, że jesteśmy na etapie wstępnych przygotowań, a przedstawiciele PGE Ekstraligi byli zaskoczeni, że już teraz zorganizowaliśmy spotkanie. Od razu chcę zaznaczyć, że nie uważamy się za faworytów eWinner 1. Ligi i nie lekceważymy pozostałych drużyn. Będzie to na pewno trudny sezon, jednak wszyscy chcemy, żeby żużel w Gdańsku się rozwijał, więc musimy działać z wyprzedzeniem - wyjaśnia sternik Zdunek Wybrzeża.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus